RAPORT

Kampania 2020

Pierwsze wyroki za opuszczenie kwarantanny: grzywny od 3 do 5 tys. zł

Za łamanie zakazu izolacji grożą surowe kary (fot. PAP/Valdemar Doveiko)

Sąd Rejonowy w Radzyniu skazał na grzywny pięcioro mieszkańców powiatu, którzy zignorowali nakaz kwarantanny. 38-letni mężczyzna ma zapłacić w sumie 8 tys. zł za dwukrotne złamanie zasad izolacji. A dwoje młodych ludzi, którzy w czasie kwarantanny wybrali się na zakup samochodu – po 5 tys. zł.

Udawał partnerkę na kwarantannie. Założył jej kapelusz i mówił piskliwym głosem

50-latek, aby wprowadzić policjantów w błąd, udawał swoją partnerkę, która powinna być na kwarantannie. Pokazał się w oknie w jej kapeluszu,...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W środę Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim przychylił się do wniosków policji i wydał pięć wyroków skazujących wobec mieszkańców powiatu radzyńskiego, którzy wbrew obowiązującym przepisom opuścili miejsca kwarantanny.

Według ustaleń portalu dziennikwschodni.pl, najsurowszą karę poniósł 38-letni mężczyzna, który dwukrotnie złamał nakaz izolacji. Sąd dwukrotnie wymierzył wobec niego grzywnę: za pierwsze przewinienie- 3 tys. zł, a za kolejne już 5 tys. zł.

Po 5 tys. zł muszą zapłacić mieszkańcy gminy Ulan-Majorat, którzy w weekend pojechali do Siedlec kupić samochód, mimo że mieli być na kwarantannie. Wyroki nie są prawomocne.

źródło:
Zobacz więcej