RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Zasady bezpieczeństwa ws. Covid-19. Bosak narzeka, że młodzi nie mogą sami wyjść z domu

Kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak narzeka, że nastały ciężkie czasy dla nastolatków (fot. PAP/Marcin Obara)

Rząd przedstawił we wtorek nowe obostrzenia, które mają pomóc Polakom jak najszybciej pokonać epidemię koronawirusa. Jednym z nich jest zasada dystansu, zgodnie z którą osoby poniżej 18. roku życia mogą być w przestrzeni publicznej tylko z osobą dorosłą. Nie podoba się to kandydatowi Konfederacji na prezydenta RP. – Ciężkie czasy dla nastolatków – narzeka.

Premier: To największa skala pomocy w historii współczesnej Polski

Proszę właścicieli firm oraz zarządy o zapoznanie się z elementami tarczy antykryzysowej. Ministrowie mojego rządu są do waszej dyspozycji –...

zobacz więcej

Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek o konieczności wprowadzenia nowych ograniczeń, „aby życie społeczno-gospodarcze mogło wrócić za kilka miesięcy do względnej normalności”.

Jak zaznaczył premier, z każdym lekkomyślnym czy niepotrzebnym wyjściem z domu, pandemia koronawirusa się przedłuża. – Musimy ściśle przestrzegać zasad dystansu społecznego. To jest jedna i podstawowa zasada, która pozwoli nam zwalczyć tę chorobę. (…) Chcemy za wszelką cenę uniknąć tego, co spotkało państwa Europy Zachodniej – zaznaczył premier, podkreślając, że im większa odpowiedzialność i respektowanie zasad dystansu społecznego, tym szybciej Polska będzie w stanie przywrócić normalny tryb działania.

Nie podoba się to Krzysztofowi Bosakowi, który ubolewa nad tym, że nastolatkowie sami nie będą mogli wyjść z domu. Kandydat Konfederacji jednocześnie zmanipulował treść wprowadzonych zasad, przy okazji atakując prezydenta za to, że wziął udział w promocji akcji edukacyjnej dla dzieci i nastolatków. Co się Bosakowi nie podoba? Że nastolatki nie będą mogły wychodzić same z domu.

Polityk w swoim nieodpowiedzialnym wpisie pominął również fakt, że zasada dystansu nakazuje zachowanie odstępu 2 metrów od drugiej osoby, z wyjątkiem sytuacji, gdy rodzice opiekują się dziećmi do 13. roku życia lub osobami niepełnosprawnymi. Pominął również to, że „prezydent na Tik Toku” opublikował nagranie popularyzujące pakiet gier edukacyjnych stworzony przez Ministerstwo Cyfryzacji – Grarantanna. Dla nastolatków przygotowano sesje gier fabularnych online, zagadki logiczne, quizy historyczne, webinary, streamingi, turnieje i konkursy związane z grami oraz kreatywnym wykorzystaniem internetu.

Wpis Krzysztofa Bosaka spotkał się z dużą krytyką internautów, którzy wskazują na to, że jako kandydat na prezydenta zamiast promować zdrowe i odpowiedzialne postawy, zachęca nastolatków do łamania zasad, dzięki którym wzrasta szansa szybkiego wyjścia z kryzysu.

źródło:
Zobacz więcej