RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Radni KO odrzucili Poznańską Tarczę Antykryzysową

Poznańska Tarcza Antykryzysowa, projekt radnych PiS, został odrzucony na sesji Rady Miasta Poznań głosami radnych KO. Projekt zakładał m.in. zniesienie opłat za czynsze dla przedsiębiorców w miejskich lokalach oraz w strefie płatnego parkowania. Radni PiS apelowali również o przyznanie dodatkowych funduszy dla szpitali miejskich w Poznaniu. Sprawę opisuje TVP3 Poznań.

Coraz większa wojna w opozycji. „PO zakiwała się na śmierć” [WIDEO]

Coraz ostrzej na linii Lewica, PSL - Koalicja Obywatelska. Mniejsze ugrupowania opozycyjne zarzucają KO zdradę ideałów po poparciu przez największy...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Radni PiS zgłosili projekt Poznańskiej Tarczy Antykryzysowej, pakietu pomocowego dla poznańskich przedsiębiorców, zakładającego szereg udogodnień, m.in. zniesienie opłat za czynsze dla przedsiębiorców w miejskich lokalach oraz w strefie płatnego parkowania, zmniejszenie podatków od nieruchomości, a także zwolnienie przedsiębiorców z opłat za wynajmowanie lokali należących do miasta. Radni chcieli też przyznania dodatkowych funduszy dla poznańskich szpitali.

Tarczą nie chciała zająć się w trakcie sesji rządząca w Poznaniu Koalicja Obywatelska. Radni zajęli się za to sprawami dotyczącymi edukacji. Jedyną decyzją dotyczącą aktualnej sytuacji było przesunięcie podwyżki cen w strefie płatnego parkowania – z kwietnia na czerwiec.

„Ta sama Platforma Obywatelska, która tak perorowała w Senacie, że Tarcza Antykryzysowa jest niewystarczająca, odrzuciła właśnie w Poznaniu projekty uchwał radnych PiS obniżenia opłat i czynszów miejskich dla przedsiębiorców. Bez dyskusji” – skomentował sprawę na Twitterze Szymon Szynkowski vel Sęk, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

źródło:
Zobacz więcej