RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Premier: To największa skala pomocy w historii współczesnej Polski

Proszę właścicieli firm oraz zarządy o zapoznanie się z elementami tarczy antykryzysowej. Ministrowie mojego rządu są do waszej dyspozycji – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Oznajmił też, że kryzys gospodarczy, związany z epidemią koronawirusa, można przezwyciężyć, „ale musimy działać razem”.

Tarcza antykryzysowa ma rozwiązania dla twórców i ludzi kultury

Tarcza antykryzysowa adresuje pewne rozwiązania dla grupy twórców, ale także ludzi kultury, bo mówimy o całym zapleczu technicznym, organizacyjnym...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak mówi w specjalnym oświadczeniu szef polskiego rządu, przez naszą gospodarką „czas ogromnych wyzwań”.

– Epidemia koronawirusa zagroziła nie tylko naszemu zdrowiu, uderzyła również w podstawy naszej gospodarki – przedsiębiorców i pracowników. Wszystkim nam zależy, by po ustaniu epidemii polska gospodarka mogła wrócić na właściwe tory, by powróciła na ścieżkę rozwoju. By tak się stało, musimy działać już dziś – powiedział.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że celem przygotowanych przez rząd rozwiązań w ramach tarczy antykryzysowej jest pomoc dla polskich firmy, by mogły przetrwać ten najtrudniejszy czas. – Pakiet finansowy wart ponad 200 mld zł – około 10 proc. polskiego PKB, to największa skala pomocy w historii współczesnej Polski – stwierdził.

– W interesie całej polskiej gospodarki jest utrzymanie w miarę możliwości ciągłości działania firm i zatrudnienia. Musimy utrzymać miejsca pracy, nie możemy dopuścić do nakręcenia spirali zwolnień. Dlatego udzielimy wsparcia finansowego dla firm w taki sposób, by opłacało się utrzymać pracowników. Proszę właścicieli firm oraz zarządy o zapoznanie się z elementami tarczy antykryzysowej. Ministrowie mojego rządu są do waszej dyspozycji – mówił.

Na koniec zaapelował: „możemy przezwyciężyć ten kryzys, ale musimy działać razem”. – Wierzę w polskich przedsiębiorców, wierzę w pracowników, wierzę w nas, Polaków. Wyjdziemy z tego kryzysu – zakończył.

źródło:
Zobacz więcej