RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Dwie nastolatki wyleczone z COVID-19 opuszczają szpital we Wrocławiu

W sumie we wrocławskich placówkach wyleczono z COVID-19 cztery osoby (fot. PAP/Aleksander Koźmiński)
W sumie we wrocławskich placówkach wyleczono z COVID-19 cztery osoby (fot. PAP/Aleksander Koźmiński)

Dwie nastolatki, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem, zostały wyleczone i opuszczą w środę Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu. W sumie we wrocławskich placówkach wyleczono z COVID-19 cztery osoby.

Zakażona urodziła dziecko. Są pierwsze wyniki badań noworodka

Kobieta zakażona koronawirsuem urodziła dziecko w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Pierwsze badania wykazały, że noworodek nie ma koronawirusa....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Służby prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformowały w środę, że u dwóch nastoletnich pacjentek, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, powtórnie wykonane testy są negatywne. Oznacza to, że zostały wyleczone z COVID-19, choroby wywoływanej przez koronawirusa.

– Dzieci przebywały w Klinice Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu od dwóch tygodni, miały łagodne objawy choroby. Łącznie do kliniki trafiła już ponad setka dzieci. Tylko w dwóch przypadkach badania potwierdziły koronawirusa. Obecnie w klinice przebywa 9 dzieci, które czekają na wyniki badań – powiedziała Monika Kowalska, rzecznik USK we Wrocławiu.

Przed dwoma dniami z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu wyszła 74-letnia kobieta, która wyzdrowiała po 23 dniach pobytu w placówce. Jej stan momentami był ciężki i przebywała pod respiratorem. 25 marca, po 12 dniach leczenia w tej samej placówce, wyzdrowiał 66-letni mężczyzna.

Według informacji przekazanych w środę przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki w regionie zanotowano 278 przypadków zachorowania na COVID-19, z czego – jak podaje urząd – czterech pacjentów zmarło.

Resort zdrowia poinformował w środę rano o kolejnych 36 nowych przypadkach koronawirusa. Łączny bilans zakażonych wzrósł do 2347. Zmarły dwie kolejne osoby, mężczyźni w wieku 83 i 68 lat. W sumie odnotowano 35 zgonów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej