RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Piłka nożna. Błaszczykowski bierze Wisłę

Błaszczykowski będzie pełnił rolę nie tylko kapitana, ale także formalnego współwłaściciela klubu (fot.  Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)
Błaszczykowski będzie pełnił rolę nie tylko kapitana, ale także formalnego współwłaściciela klubu (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

Pozostały tylko formalności. We wtorek ustalono szczegóły porozumienia między Towarzystwem Sportowym a Jakubem Błaszczykowskim, Jarosławem Królewskim i Tomaszem Jażdżyńskim. W ciągu najbliższych dni tercet zostanie właścicielem akcji piłkarskiej sekcji Wisły Kraków.

Polski piłkarz bohaterem w Bułgarii

Kocha go cała Bułgaria. Jakub Świerczok, napastnik Łudogorca Razgrad udzielił pomocy 73-letniej kobiecie, która zasłabła w parku. Miejscowe media...

zobacz więcej

Błaszczykowski, Królewski i Jażdżyński zaangażowali się w pomoc „Białej Gwieździe” na początku zeszłego roku. Udzielając klubowi pożyczki, sprawili, że Wisła nie była zmuszona do wycofania się z rozgrywek i ogłoszenia upadłości.

Umowa między Towarzystwem a tzw. grupą ratowników obowiązywała do końca 2019 r. Wtedy cała trójka miała formalnie stać się właścicielem spółki. Ale na przeszkodzie stanęła kwestia przejęcia przez spółkę akademii szkolącej młodych piłkarzy i praw własności do herbu i dystrybucji pamiątek.

Ostatecznie postanowiono dać sobie jeszcze rok na wypracowanie wspólnego stanowiska. Udało się to zrobić dużo szybciej. W opublikowanym oświadczeniu czytamy:

„31 marca 2020 roku w Krakowie doszło do podpisania szeregu umów zapewniających prowadzącej sekcję piłkarską spółce Wisła Kraków SA pięćdziesięcioprocentowy udział w prawach do nazwy i historycznego herbu, znajdujące się do tej pory w posiadaniu skupiającego pozostałe sekcje sportowe stowarzyszenia Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków. Jednocześnie strony podpisały porozumienie regulujące wieloletnią współpracę marketingową obydwu podmiotów składających się na klub Wisła Kraków.

Puchar Polski odbędzie się w internecie

Wirus z Wuhan pokrzyżował plany także szachistom. Przez pandemię koronawirusa nie odbywają się najważniejsze turnieje w Polsce i na świecie.

zobacz więcej

Porozumienie obejmuje znaki słowne „Wisła Kraków” i „TS Wisła” oraz znak słowno-graficzny „TS Wisła 1906” (historyczny herb klubu). Wszystkie one będą mogły być wykorzystywane zarówno przez spółkę, jak i stowarzyszenie w kontekście prowadzonych przez te podmioty sekcji sportowych.

Po podpisaniu dokumentów regulujących prawa do znaków towarowych, na ręce przedstawicieli zarządu Towarzystwa Sportowego Wisła złożone zostało oświadczenie panów Jakuba Błaszczykowskiego, Tomasza Jażdżyńskiego i Jarosława Królewskiego, rozpoczynające proces przejęcia przez nich akcji Wisła Kraków SA. Obydwie strony dołożą wszelkich starań, aby do transakcji doszło na przestrzeni tygodnia”.


Wynika z tego, że gdy ligowcy wrócą na boiska, to Błaszczykowski będzie pełnił rolę nie tylko kapitana, ale także formalnego współwłaściciela klubu. Kiedy to będzie? Na razie nie wiadomo. Rozgrywki PKO BP Ekstraklasy zostały zawieszone przynajmniej do 26 kwietnia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej