RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Wszystkie obostrzenia we Włoszech przedłużone do Poniedziałku Wielkanocnego

Podjęte do tej pory środki zapobiegawcze i wprowadzone rozporządzenia dot. walki z koronawirusem we Włoszech zostają przedłużone do 13 kwietnia (fot. Salvatore Laporta/KONTROLAB/LightRocket via Getty Images))

Do 13 kwietnia przedłużone zostaną we Włoszech wszystkie ograniczenia dotyczące poruszania się i wszelkiej działalności, wprowadzone przez rząd w ramach walki z pandemią koronawirusa – ogłosił minister zdrowia Roberto Speranza.

Liczba ofiar koronawirusa we Włoszech większa niż w Chinach [WIDEO]

Liczba zgonów we Włoszech z powodu koronawirusa przekroczyła bilans ofiar w Chinach. W obu tych krajach zmarło ponad 3 tys. chorych na COVID-19. W...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Szef resortu poinformował o tym w wystąpieniu w Senacie w Rzymie. Przedstawił informację rządu na temat kryzysu epidemiologicznego. Oznacza to, że do drugiego dnia Świąt Wielkanocnych obowiązywać będzie zakaz wychodzenia z domu i podróżowania poza gminę zameldowania bez ważnego powodu.

– Jesteśmy w pełni epidemii, nie potrzeba obniżać ostrożności właśnie teraz – dodał Roberto Speranza.

Wraz z decyzją rządu z 1 kwietnia wszystkie podjęte do tej pory środki zapobiegawcze i wprowadzone rozporządzenia dotyczące walki z koronawirusem we Włoszech zostają przedłużone do 13 kwietnia. Nadal będzie obowiązywać ograniczenie aktywności i przemieszczania się. Zamknięte będą bary, restauracje i wiele punktów usługowych. Dalej zawieszona będzie też działalność produkcyjna, z wyjątkiem tej niezbędnej. Zamknięte pozostaną szkoły.

We Włoszech zmarło na Covid-19 już 12428 osób, najwięcej na świecie.

źródło:
Zobacz więcej