RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Przerwa świąteczna, także od zajęć szkolnych na odległość

W okolicy świąt rząd podejmie decyzje dotyczące zamknięcia szkół (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Od 9 do 14 kwietnia w szkołach będzie trwała przerwa świąteczna w związku z Wielkanocą. Oznacza to, że 9 i 10 kwietnia szkoły nie będą prowadzić zajęć z uczniami w formie kształcenia na odległość – wyjaśnia MEN.

Szkoła w dobie koronawirusa. „Wesoła Nauka” na antenie TVP2

Telewizja Polska z myślą o najmłodszych widzach uruchamia nowe pasmo edukacyjne. A w nim nowe programy - „Wesoła Nauka”, którą poprowadzi Robert El...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

. – Od 9 do 14 kwietnia w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek 9 i piątek 10 kwietnia szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów – poinformowała rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska.

Dodała, że przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia prowadzą swoją działalność zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 do 10 kwietnia 2020 r. wydłużony został okres zawieszenia zajęć w szkołach, przedszkolach i innych placówkach oświatowych. Zawieszenie zajęć dotyczy zarówno placówek publicznych, jak i niepublicznych.

Decyzja o zawieszeniu zajęć nie dotyczy kilku rodzajów placówek: przedszkoli i szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej oraz funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, szkół specjalnych funkcjonujących w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, a także szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich oraz szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski w środę w Polsat News pytany m.in. o to, jak długo będą zamknięte szkoły, odpowiedział, że w okolicach Wielkanocy, na podstawie rekomendacji ministra zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, premier i cały rząd podejmie decyzje dotyczące zamknięcia szkół oraz innych sfer życia publicznego.

źródło:

Zobacz więcej