RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Za zabawę przy ognisku zapłacili mandaty

Kiedy zobaczyli policję uciekli (fot. Shutterstock/Andris Barbans)
Kiedy zobaczyli policję uciekli (fot. Shutterstock/Andris Barbans)

Trzej mieszkańcy gminy Józefów (Lubelskie) wbrew zakazom gromadzenia się rozpalili ognisko i wspólnie się bawili. Dwaj zostali ukarani mandatami, trzeci odpowie przed sądem – poinformowała policja.

Operator nie chciał wyjść z dźwigu i straszył koronawirusem

64-letni operator dźwigu na placu budowy w Chrzanowie (Małopolskie) nie chciał opuścić kokpitu znajdującego się na wysokości 20 metrów. Strażaków,...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Policjanci z Komisariatu Policji w Józefowie podczas patrolowania miejscowości Długi Kąt w piątek ok. godz. 21 zauważyli trzech mężczyzn, którzy rozpalili ognisko na ogólnie dostępnym placu. – Na widok radiowozu uciekli – poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju mł. asp. Joanna Klimek.

Policjanci ustalili, że to mieszkańcy gminy Józefów w wieku 25, 28 i 32 lata. Mężczyźni ci, którzy spędzali wspólnie czas bawiąc się przy ognisku, za złamanie zakazu gromadzenia się ukarani zostali mandatami po 100 zł.

Dwaj z nich przyjęli mandaty, natomiast 28-latek, który tego nie zrobił, będzie tłumaczył się przed sądem.

Zgodnie z przepisami kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscu publicznym, podlega karze grzywny do 500 zł.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej