Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Zgon co dwie minuty. Epidemia koronawirusa w USA przybiera na sile

Koronawirus zabił więcej osób w USA niż w Chinach (fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE)

Tylko we wtorek w Stanach Zjednoczonych odnotowano ponad 700 zgonów z powodu koronawiursa; to rekordowy dzienny bilans. Jak zauważa agencja Reutera, w USA chory na Covid–19 umiera średnio co dwie minuty.

Wyjątkowa propozycja USA dla Wenezueli: zniesienie sankcji, ale jest warunek

Administracja USA chce wezwać Wenezuelę do utworzenia rządu przejściowego złożonego z przedstawicieli opozycji i grupy członków partii...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Łącznie w Stanach zmarło ponad 3,7 tysiąca osób z koronawirusem. Blisko połowa z tych zgonów przypada na stan Nowy Jork.

Według danych portalu „New York Times” w USA do wtorku popołudnia czasu EST (Eastern Standard Time) z powodu zakażenia koronawirusem zmarło ponad 3,7 tysiąca osób; to więcej niż wykazały łączne oficjalne statystyki w Chinach (3305). Liczba ofiar śmiertelnych plasuje Stany Zjednoczone na czwartym miejscu po Włoszech, Hiszpanii i Francji.

Amerykańskie władze mówią, że najlepsze scenariusze zakładają od 100 tysięcy do nawet 240 tysięcy ofiar śmiertelnych w USA. Szczyt epidemii w tym kraju ma przypaść w okolicach Świąt Wielkanocnych.

Najbliższe dwa tygodnie będą pełne bólu – ocenił we wtorek na konferencji prasowej w Białym Domu prezydent USA Donald Trump. Zaapelował do Amerykanów o przestrzeganie rządowych wytycznych, które będą obowiązywać minimum do końca kwietnia. – To sprawa życia i śmierci – stwierdził.

#wieszwiecejPolub nas

źródło:

Zobacz więcej