RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koronawirus uderza w branżę motoryzacyjną. Możliwe cięcia

W związku z pandemią produkcja aut osobowych, ciężarowych i autobusów w Europie została zatrzymana (fot. mat.pras.)

Z powodu pandemii koronawirusa i zatrzymania produkcji w Europie polski przemysł motoryzacyjny czekają straty, prawdopodobne są zwolnienia, także grupowe – ocenia „Puls Biznesu”.

Grupa PKP wprowadza system ulg i zwolnień dla kontrahentów

Spółki z Grupy PKP wprowadziły pakiet działań antykryzysowych skierowany do przedsiębiorców. Systemem ulg i zwolnień z części opłat zostali objęci...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Dziennik przypomina, że eksport w polskiej branży motoryzacyjnej rósł nieprzerwanie od 2013 r., w 2019 r. jego wartość wyniosła 27,85 mld euro. W tym roku, z powodu pandemii, spadek może wynieść nawet jedną trzecią, a straty – 7,5 mld zł.

Według rozmówców gazety, pewna jest fala zwolnień, w tym grupowych, prawdopodobne są upadłości. W artykule zwrócono uwagę, że w Polsce produkuje się głównie części i akcesoria, a w związku z pandemią produkcja samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów w Europie została zatrzymana.

Skutki epidemii dotykają również sektora handlu i napraw. Ruch w salonach samochodowych w trzecim tygodniu marca był znikomy, z usług serwisowych skorzystało o 40-50 proc. klientów mniej niż zwykle w tym okresie.

źródło:
Zobacz więcej