RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Żużlowy mistrz świata z koronawirusem

Nicki Pedersen to jeden z najlepszych żużlowców ostatnich lat (fot. arch.PAP/EPA/MIKAEL FRITZON)

Trzykrotny indywidualny mistrz świata w jeździe na żużlu Nicki Pedersen jest zakażony koronawirusem. Duńczyk o pozytywnym wyniku testu poinformował w mediach społecznościowych. Jak sam zapewnia, teraz czuje się już dobrze.

Legendarny kolarz walczy o życie. Jest zakażony koronawirusem

Były włoski kolarz Pierino Gavazzi, zwycięzca słynnego klasyku Mediolan-San Remo i czterech etapów Giro d'Italia, walczy o życie w szpitalu w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Pierwsze objawy mogące świadczyć o ewentualnym zarażeniu koronawirusem pojawiły się u Pedersena po powrocie z Anglii, 19 marca, gdzie żużlowiec wziął udział w prezentacji swojego Brytyjskiego zespołu Sheffield Tigers.

„Czuję się dobrze, jak przy zwykłej grypie, problemów z oddychaniem nie miałem. Zaczęło się od kaszlu, potem bolała mnie głowa, odczuwałem też zmęczenie i ból na całym ciele. Później był też dzień biegunki i kilka dni łagodnej gorączki” – opisał swoje dolegliwości Duńczyk.

Badania zawodnikowi MrGarden GKM Grudziądz wykonano w poniedziałek, a we wtorek otrzymał wiadomość ze szpitala o pozytywnym wyniku. To pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia w środowisku żużlowym.

Jak zapewnił sam zawodnik, nie ma żadnych poważniejszych objawów. „Teraz czuję się już lepiej i myślę, że najgorsze za mną” – napisał Pedersen. Zaznaczył także, iż martwi się o swoją partnerkę i córkę, które nie czują się najlepiej, więc także mogą być zarażone.

Informację o zakażeniu koronawirusem swojego zawodnika potwierdził także klub z Grudziądza, życząc mu jednocześnie szybkiego powrotu do zdrowia.

Nicki Pedersen to trzykrotny (2003, 2007 i 2008) indywidualny mistrz świata w jeździe na żużlu. Miniony sezon w Polsce spędził w Falubazie Zielona Góra i ze średnią 2,032 punktu na bieg zajął 12. miejsce w indywidualnej klasyfikacji zawodników żużlowej Ekstraligi. W sezonie 2020 poza MrGarden GKM Grudziądz ma ścigać się dla zespołów z Holsted (Dania), Rospiggarny (Szwecja) i Sheffield (Wielka Brytania).

Według oficjalnych danych pandemia koronawirusa spowodowała śmierć 42 tys. osób. Najwięcej zmarło we Włoszech – ponad 12,4 tys. W Danii zakażonych jest około 3 tys. osób, nie żyje 90.

źródło:

Zobacz więcej