RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Włosi to naród osłów”. Obraźliwy biuletyn „Gazety Wyborczej”

Publikacja oburzyła włoskiego ambasadora oraz internautów (fot. FB)

„Włosi to naród osłów. Nie bądźmy jak Włosi” – tak zatytułowany newsletter wysłała „Gazeta Wyborcza” do włoskiej ambasady w Warszawie. „Wstydźcie się” – napisał w oświadczeniu ambasador Aldo Amati.

Prokuratura Krajowa o tekście „GW”: Oparty na manipulacjach

Od czasu reformy prokuratury liczba prowadzonych przez nią śledztw gwałtownie wzrosła – napisała Prokuratura Krajowa, odnosząc się do...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Placówka opublikowała zrzut wiadomości wysłanej przez dziennik. „To okropne przeczytać taką potworność, podczas gdy umierają tysiące Włochów, a nasi lekarze walczą bohatersko, ryzykując przy tym własne życie. Wstydźcie się za tę obrazę wymierzoną w naród włoski” – napisał włoski ambasador Aldo Amati.

Autorka biuletynu Żaneta Gotowalska tłumaczyła się w komentarzu, że tytuł pochodzi z wypowiedzi jednego z włoskich lekarzy opublikowanej w reportażu dla „Dużego Formatu”.

– Jesteśmy narodem osłów. Nie słuchaliśmy wyjących syren i mamy pandemię. Uczcie się na naszych błędach! – mówił lekarz.

Tłumaczenie nie przekonały internautów. „Co za wstyd. Brak mi słów” – skomentował pisarz Tomasz Łysiak; zwrócił on też uwagę na oświadczenie ambasadora. „Użyto w nim ostrych i zdecydowanych słów, których w języku włoskim używa się w sytuacjach szczególnych” – napisał na Twitterze.

źródło:
Zobacz więcej