RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Mam nadzieję, że latem będziemy mogli pojechać na wakacje”

Włoskie miasta opustoszały (fot. PAP/EPA/ANDREA FASANI)

Szefowa włoskiego MSW Luciana Lamorgese wyraziła nadzieję, że latem można będzie pojechać na wakacje. Jak wyjaśniła, po Wielkanocy zapadnie decyzja, kiedy zniesione zostaną restrykcyjne kroki w ramach walki z epidemią, w tym nakaz pozostania w domu.

Koronawirus we Włoszech: w ciągu doby zmarło 812 osób

We Włoszech w ciągu minionej doby zmarło 812 osób zakażonych koronawirusem. Tym samym zanotowano wzrost łącznej liczby zgonów do 11 591.

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W wywiadzie dla włoskiej stacji telewizyjnej La7 Lamorgese stwierdziła: „Potrzeba czasu, ostrożności, trzeba zrozumieć, że to jest najbardziej delikatny moment i że trzeba nadal uważać na swoje zachowanie”.

– Po Wielkanocy, do końca kwietnia zobaczymy, jakie będą dane i wtedy zapadną decyzje. Mam nadzieję, że latem będziemy mogli pojechać na wakacje – zaznaczyła minister spraw wewnętrznych.

Sytuację dotyczącą nowych zakażeń określiła jako „dość stabilną w porównaniu z poprzednimi dniami”. – I to daje nadzieję na następne dni – dodała Lamorgese. – Wirus rozszerza się nieregularnie. Na szczęście na południu nie ma bardzo wysokiej liczby zakażeń – przyznała.

Minister zapewniła, że sytuacja w południowych Włoszech jest bacznie obserwowana. – Staramy się mieć ją pod kontrolą – oświadczyła. Wskazała, że obecna pandemia „pozostawi coś w każdym z nas”. – Musimy zmienić styl życia, tylko w ten sposób to nie spadnie na nas znowu – wyjaśniła.

źródło:

Zobacz więcej