RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Telewizja w czasach zarazy. Talk show nadano z garażu

James Corden cieszy się ogromną popularnością w USA (fot. TT/Late Late Show)

Amerykańska telewizja CBS nadała specjalny odcinek programu Jamesa Cordena „Late Late Show”. Audycję zrealizowano w garażu Cordena w Los Angeles. Brytyjski komik poprzez wideoczat rozmawiał między innymi z Duą Lipa i Andreą Bocellim. Każdy z gości dał minirecital.

„Szkoła z TVP” w telewizji publicznej. TVP i MEN uruchamiają projekt

Pierwsze lekcje z TVP ruszają już od 30 marca! Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Chcieliśmy przynieść trochę radości i muzyki do waszych domów, w czasie, który jest bez wątpienia jednym z najdziwniejszych i najbardziej przerażających momentów w naszym życiu – powiedział Corden na początku specjalnego odcinka „Late Late Show”, który zatytułowano „Homefest”, odnosząc się do panującej na świecie epidemii koronawirusa.

W programie rzeczywiście nie zabrakło muzyki. Billie Eilish zaśpiewała piosenkę „Everything I wanted”, Dua Lipa zmierzyła się z utworem „Don't start now”, Andrea Bocelli wykonał niezapomniane „Con te partiro”, John Legend dał popis na fortepianie, a południowokoreański boysband BTS zatańczył do przeboju „Boy with luv”. Z kolei komik Will Ferrell zaprezentował, jakie piosenki można sobie nucić podczas dokładnego mycia rąk. Z każdym z gości Corden łączył się za pośrednictwem wideoczata.

Pod koniec programu nieco nostalgiczny gospodarz zdobył się na odważne wyznanie: „Jestem przytłoczony smutkiem z powodu tego, co się obecnie dzieje. (...) Rozmowa z wami dzisiaj wieczorem podniosła mnie jednak trochę na duchu. Jakoś przez to przejdziemy”.

Najwięksi konkurenci Cordena z branży talk-show na rynku amerykańskim – Jimmy Fallon, Stephen Colbert i Jimmy Kimmel również porzucili ostatnio studia telewizyjne na rzecz domowego anturażu, ale Corden był jedynym, który umościł się w garażu. I jedynym, który w swoim programie położył tak mocny akcent na muzykę.

źródło:

Zobacz więcej