RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Cel apelu osiągnięty”. Norbertanki z Imbramowic dziękują za pomoc

Siostry zapewniają o modlitwie za darczyńców (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Zbiórka pieniędzy dla sióstr norbertanek z Imbramowic zakończyła się sukcesem. „W imieniu własnym i całej mojej wspólnoty zakonnej wyrażam raz jeszcze uczucia najgłębszej wdzięczności wobec tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób okazali nam wsparcie” – napisała s. Faustyna, Maria Przybysz, przeorysza imbramowicka.

Dramatyczny apel sióstr z Imbramowic. Nie mają już pieniędzy

Siostry zakonne Norbertanki ze zgromadzenia w Imbramowicach znalazły się w dramatycznej sytuacji – nie mają już pieniędzy na podstawowe potrzeby...

zobacz więcej

„Łza wzruszenia kręci się w oku i nie ma słów, by podziękować tym wszystkim, którzy w ostatnich dniach z wielką wrażliwością serca i prawdziwą miłością ewangeliczną pośpieszyli na pomoc naszej imbramowickiej wspólnocie zakonnej w rzeczywistej potrzebie i skrajnie trudnej sytuacji materialnej” – napisała s. Faustyna.

Jak poinformowała, w ciągu czterech dni siostry otrzymały dużą ilość żywności, artykuły higieniczne i chemiczne oraz ofiary pieniężne, dzięki którym są w stanie pokryć wszystkie zaległe płatności dotyczące budowy i kosztów egzystencjalnych. Środki zabezpieczają konieczny wkład własny do ostatniego etapu bieżącego remontu.

Akcja dobiega więc końca – pisze s. Faustyna.

Kilka dni temu media informowały, że siostry zakonne ze zgromadzenia w Imbramowicach znalazły się w dramatycznej sytuacji – nie miały już pieniędzy na podstawowe potrzeby życiowe. Zaapelowały o pomoc i wsparcie finansowe, i tę pomoc otrzymały.

źródło:
Zobacz więcej