RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kwarantanna obowiązkowa - nuda niekonieczna #PolskaToWiecej

Najnowsze

Popularne

Wraz z grupą znajomych wybrała się w podróż życia. Odwiedziła Sri Lankę, żeby poznać nową kulturę, przeżyć niezapomniane chwile na pięknych plażach, a po powrocie opowiadać swoim bliskim o przeżytych przygodach. W Polsce jednak czekała na nią niespodzianka. Obowiązkowa kwarantanna przez epidemię koronawirusa.

To już nie jest moda na bieganie. „Ultra Śledź” jest czymś więcej niż zwykłym biegiem ultra #PolskaToWiecej

Ponad 80 kilometrów biegu przez podlaskie lasy w mrozie. Tak w kilku słowach można opisać Ultra Śledzia czyli jedyne tego typu wydażenie sportowe,...

zobacz więcej

Kwarantanna, mogłoby się wydawać, nie jest czymś przyjemnym. Jednak Eliza Ostaszewska jest przykładem osoby, która może odczarować takie myślenie o czasie odosobnienia.

Na co dzień aktywna, wysportowana i z milionami pasji, została postawiona przed ogromnym wyzwaniem. Po urlopie na Sri Lance dostała nakaz przybywania na kwarantannie domowej w związku z epidemią koronawirusa. Eliza uznała stosowanie się do ograniczeń za swój obywatelski obowiązek. Wiedząc, że w tych cieżkich czasach jesteśmy wzajemnie odpowiedzialni za siebie, zamknęła drzwi na wszystkie zamki i została sama ze sobą.

14 dni odosobnienia to czas, który można przeznaczyć na nerwowe obgryzanie paznokci i odliczanie godzin, lub wykorzystać do poznania bliżej siebie. Eliza wybrała tę drugą opcję.

Ćwiczenia grupy operacyjnej SOK [WIDEO]

„Kierowani są tam, gdzie mamy największe zagrożenie”.

zobacz więcej

Dzień z życia w kwarantannie

Dzień rozpoczyna się wcześnie. Jest czas na śniadanie i spokojne zabranie się do pracy. W czasie kwarantanny ważna jest samodyscyplina, której nie brakuje Elizie przez to, że jest aktywną biegaczką, a kto lepiej potrafi sam zmusić się do wysiłku, jeśli nie biegacz właśnie?

W przerwach od pracy nie może zabraknąć sportu. Tu z pomocą przychodzą różnego rodzaju transmisje internetowe z ćwiczeniami. Jak mówi Eliza - wszyscy zdają sobię sprawę z wyjątkowości tego okresu i starają się dać z siebie jak najwięcej innym, nawet przez udostępnianie planów treningowych dla tych, którzy nie mogą wyjść z mieszkania, żeby pobiegać, poruszać się. – Sama to robię, bo wiem, że moja nieobecność nie może źle wpływać na moich podopiecznych, z którymi trenuję bieganie – dodaje. Wieczór to już czas na relaks, dobrą książkę, film lub rozmowy ze znajomymi na wideokonferencjach. Kontakty miedzyludzkie na kwarantannie ku zdziwieniu zacieśniają się. Wiele osób organizuje pomoc, pyta się czy może jakoś pomóc nawet w takich podstawowych sprawach jak zrobienie zakupów.

„Gwiazda Polski”. Zapomniana narodowa historia kosmiczna #PolskaToWiecej

„Gwiazda Polski” – tak nazwano polski balon, który w 1938 roku miał pobić rekord wysokości lotu i jako pierwszy na świecie znaleźć się w warstwach...

zobacz więcej

Policja służy pomocą

Wielu osobom może wydawać się, że siedząc w domu nie można nawiązać nowych znajomości. Nic bardziej mylnego. Osoby będące na kwarantannie domowej są pod stałą obserwacją służb. Policjanci codziennie odwiedzają je, sprawdzając, czy wypełniają swój obowiązek pozostania we wskazanym miejscu. Eliza również jest pod bacznym okiem policjantów ze swojego rejonu. Jak mówi, są dla niej bardzo serdeczni. Wielokrotnie proponuja swoją pomoc przy wynoszeniu śmieci czy dostarczaniu zakupów. Służby nie ograniczają się jedynie do odnotowania, czy dana osoba przebywa pod określonym adresem, ale właśnie służą obywatelowi w potrzebie, a kwarantanna jest takim stanem, w której pomoc drugiej osoby lub państwa jest niesamowicie ważna.

Nowe umiejętności zaledwie w kilka dni

Eliza, jak na sportowca przystało, postanowiła dać sobie wyzwanie. Jakie? Otórz podczas kwarantanny chciała nauczyć się stabilnego stania na głowie. Oczywiście, jak postanowiła, tak też się stało i teraz z łatwością potrafi wykonać tę figurę. Na tym jednak się nie skończyło. Jako propoagatorka aktywnego stylu życia zaczęła zachęcać swoich znajomych poprzez konta w mediach społecznościowych do tego samego. Rzuciła im wyzwanie, aby też nauczyli się stania na głowie, co nie jest takie proste. Jak wyglądał postęp i zmagania znajomych Elizy z tym zadaniem, można zobaczyć na Instagramie.

Kwarantanna nie taka straszna, jak ją piszą.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej