RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Kozy opanowały centrum miasta w Walii

Zdjęcia kóz przechadzających się po mieście publikowane są w mediach społecznościowych (fot. Christopher Furlong/Getty Images)

Stado dzikich kóz opanowało opuszczone centrum miasta Llandudno w Walii, zjada żywopłoty i kwiaty z ogródków. Radna miasta twierdzi, że zwierzęta do centrum przyciągnął brak ludzi wywołany epidemią koronawirusa – poinformował serwis internetowy BBC News.

Inwazja mrówek? Sceny jak z filmu katastroficznego [WIDEO]

Miliony mrówek wyszły z mrowisk i zaczęły przemierzać jezdnię w nieznanym kierunku w irańskim mieście Mehran przy punkcie granicznym z Irakiem. Tak...

zobacz więcej

– Kozy są ciekawskie i myślę, że zastanawiają się, co się dzieje, tak jak wszyscy inni – stwierdziła radna Carol Marubbi. Dodała, że wszyscy w Llandudno są „bardzo dumni” ze zwierząt, które dostarczają „darmowej rozrywki” ludziom przebywającym w domach w związku z epidemią.

Nagrania i zdjęcia kóz przechadzających się po mieście publikowane są w mediach społecznościowych. Jak podaje BBC News, kozy mieszkają na wzgórzu Great Orme, a do miasta zdarza im się schodzić, kiedy jest zła pogoda. Andrew Stuart, mieszkaniec Llandudno, powiedział serwisowi internetowemu ITV, że zwierzęta zwykle nie wchodzą jednak do centrum miasta, bo powstrzymują je ludzie i ruch samochodowy.

źródło:

Zobacz więcej