RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Miał kontakt z osobą z koronawirusem. Poszukiwany mężczyzna zgłosił się na policję

W poniedziałek 61-letni mężczyzna z potwierdzonym koronawirusem oddalił się ze szpitala przy ul. Wołoskiej i poszedł do pobliskiego sklepu po alkohol (fot. PAP/Łukasz Gągulski, zdjęcie ilustracyjne)

Na komendę przy ul. Malczewskiego w Warszawie zgłosił się poszukiwany od wczoraj mężczyzna, który miał kontakt z osobą zakażoną koranawirusem – poinformował rzecznik mokotowskiej policji asp. szt. Robert Koniuszy.

Pacjent z koronawirusem wyszedł ze szpitala po alkohol

Mężczyzna z potwierdzonym koronawirusem oddalił się w poniedziałek ze szpitala przy ul. Wołoskiej i udał się do pobliskiego sklepu po alkohol –...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak wcześniej informował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak, w poniedziałek 61-letni mężczyzna z potwierdzonym koronawirusem oddalił się ze szpitala przy ul. Wołoskiej i poszedł do pobliskiego sklepu po alkohol.

W związku z tym mokotowska policja zwróciła się z apelem w sprawie poszukiwanego klienta sklepu przy ul. Wołoskiej 78, który mógł mieć kontakt z zakażonym. – W tym czasie w sklepie przebywały trzy osoby. Ekspedientka, poszukiwany przez policjantów mężczyzna oraz zakażony, który został odnaleziony przez policjantów na terenie szpitala – poinformował asp. szt. Robert Koniuszy.

We wtorek po południu rzecznik mokotowskiej policji poinformował, że na komendę przy ul. Malczewskiego w Warszawie zgłosił się poszukiwany od wczoraj mężczyzna, który miał kontakt z osobą zakażoną koranawirusem. Policjanci zgłosili ten fakt do inspekcji sanitarnej.

Pacjentowi z koronawirusem, który oddalił się ze szpitala przy ul. Wołoskiej, grozi do 8 lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej