RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Antykryzys Poradnik”. Czy możemy wstrzymać się od płacenia raty kredytu?

Czy możemy wstrzymać się od płacenia raty kredytu hipotecznego, jeśli boimy się czy w przyszłym miesiącu otrzymamy wynagrodzenie? – Klient musi złożyć wniosek do banku i on musi być rozpoznany. Banki przygotowały w swoich działaniach procedury, które zostały mocno odformalizowane. Te wnioski w większości sytuacji są na stronach internetowych banków – powiedziała w programie „Antykryzys Poradnik” w TVP Info Katarzyna Szwedo-Mackiewicz, zastępca Dyrektora Wydziału Klienta Rynku Bankowo-Kapitałowego w Biurze Rzecznika Finansowego.

Czy pracownika można zwolnić „zdalnie”? „Antykryzys Poradnik” odpowiada

– Przepisy kodeksu cywilnego, stosowane odpowiednio do stosunków pracy dopuszczają oświadczenia woli w formie elektronicznej, o ile opatrzone jest...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W programie padło pytanie, czy bank jest zobowiązany taki wniosek o przesunięcie raty uwzględnić.

– Klient musi złożyć wniosek do banku i on musi być rozpoznany. Banki przygotowały w swoich działaniach procedury, które zostały mocno odformalizowane. Te wnioski w większości sytuacji są na stronach internetowych banków. Można je złożyć albo przez stronę internetową albo e-mailem, bądź w niektórych przypadkach zgłosić telefonicznie. Bank musi ten wniosek rozpoznać, dlatego prosimy o kontakt z bankiem. Nie należy zaprzestawać płacenia rat bez kontaktu z bankiem – mówiła Szwedo-Mackiewicz.

Jak podkreślała, kontakt jest konieczny, gdyż podejście do problemu różni się w zależności od konkretnego banku.

źródło:
Zobacz więcej