RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Pijana spała za kierownicą, blokując drogę. Wcześniej złapała gumę

19-latka usłyszała już zarzuty (fot. KPP Olesno)

Kobieta z ponad dwoma promilami alkoholu w organizmie wsiadła za kierownicę. Nie zatrzymała się nawet, kiedy złapała gumę. Po przejechaniu kilku kilometrów w końcu dała za wygraną. – Zasnęła za kierownicą auta, blokując ruch na drodze krajowej – wyjaśnia portalowi tvp.info st.asp. Stanisław Filak z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie.

Krzyczał, że jest zakażony koronawirusem i kaszlał na ludzi

Sosnowieccy policjanci zmarnowali dwa komplety kombinezonów ochronnych, bo złapany na drobnej kradzieży mężczyzna oświadczył, że ma Covid-19. Mało...

zobacz więcej

O godzinie 4 nad ranem policjantów zaalarmował świadek, który na trasie pomiędzy Olesnem a Lublińcem widział młodą kobietę za kierownicą audi. Twierdził, że może być pijana. Patrol ruszył na miejsce krajową „jedenastką”. Tuż za granicą województwa, w Sierakowie, napotkał podejrzane auto. Samochód stał na drodze, blokując jeden pas ruchu. Za kierownicą spała kobieta. – Aby ją dobudzić, policjanci musieli pukać w okno – wyjaśnia nam st. asp. Stanisław Filak z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie.

W końcu się udało. Ale kiedy otworzyła drzwi, od razu poczuli silny zapach alkoholu. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Z ustaleń policjantów wynika, że 19-latka z Opolszczyzny jechała w taki sposób, że uszkodziła dwie opony. Mimo tego dalej podróżowała. Po przejechaniu jeszcze kilku kilometrów zatrzymała się i poszła spać.

Kobieta usłyszała już zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Przyznała się do winy. Karę wyznaczy sąd. Grozi jej kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów. – Prawem jazdy nie cieszyła się długo – mówi policjant. Miała je od jesieni 2019 roku.
(fot. KPP Olesno)

źródło:
Zobacz więcej