RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Pacjent z koronawirusem wyszedł ze szpitala po alkohol

W tym czasie w sklepie przebywały dwie osoby (fot. Shutterstock/oft Light)

Mężczyzna z potwierdzonym koronawirusem oddalił się w poniedziałek ze szpitala przy ul. Wołoskiej i udał się do pobliskiego sklepu po alkohol – poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Epidemia koronawirusa. Policja szuka mężczyzny, który ukradł ze szpitala dezynfektor [WIDEO]

Brytyjska policja szuka mężczyzny, który 9 marca ukradł pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk ze szpitala w mieście Northampton w Anglii. Płyn miał...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak przekazał rzecznik KSP, policjanci otrzymali informację o oddaleniu się ze szpitala przy ul. Wołoskiej jednego z pacjentów.

– Początkowo znaleźli mężczyznę na terenie szpitala. Na tym jednak nie zakończono czynności. Policjanci nie odpuścili, ustalając, że wcześniej mężczyzna udał się do pobliskiego sklepu po alkohol – poinformował nadkom. Sylwester Marczak.

Dodał, że w jego przypadku mówimy o skrajnej nieodpowiedzialności.

– To delikatne określenie, biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku mężczyzny wynik badania koronawirusa był pozytywny. W tym czasie w sklepie przebywały dwie osoby. Ustalane są dane jednego z klientów – przekazał policjant.

Podkreślił, że w związku z tym ze strony policji działania mogą być tylko jedne. – Zero tolerancji. Czynności prowadzimy w kierunku art 165 kk, za co grozi nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności – zaznaczył rzecznik KSP.

źródło:

Zobacz więcej