RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Środki do walki z koronawirusem dotarły z Chin do Polski

Szef polskiej dyplomacji przekazał podziękowanie swojemu chińskiemu odpowiednikowi za okazane wsparcie (fot. Twitter/MSZ)

Na warszawskim lotnisku wylądował samolot, który przywiózł środki do walki z COVID-19 – poinformowało w komunikacie Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Przekazał je rząd chiński.

Polscy lekarze polecieli do Lombardii. Włosi dziękują za gest solidarności

Do Brescii w Lombardii, dotkniętej przez epidemię koronawirusa, gesty solidarności napłynęły z dwóch krajów, które miały zawsze bardzo trudną...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Dzisiaj, 31 marca, w godzinach porannych na warszawskim lotnisku wylądował samolot, który obok asortymentu zakupionego przez instytucje rządowe, przywiózł środki do walki z COVID-19 przekazane przez rząd chiński” – podały służby prasowe resortu spraw zagranicznych.

Jak poinformowano, w ramach chińskiej pomocy humanitarnej, która trafiła do Polski, znalazło się m.in. 10 tys. certyfikowanych testów diagnostycznych COVID-19, a także 20 tys. maseczek ochronnych N-95, 5 tys. kombinezonów ochronnych, rękawiczki medyczne i inne materiały ochronne, niezbędne do walki z pandemią nowego koronawirusa.

Jacek Czaputowicz cytowany w komunikacie wyraził wdzięczność „za wszelką pomoc i ułatwienia strony chińskiej, które przyczyniają się do lepszej ochrony życia i zdrowia” Polaków.

źródło:

Zobacz więcej