RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szkoła z TVP. „Jestem zbudowany tym, co zobaczyłem”

Telewizja Polska i Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiły projekt „Szkoła z TVP”. W poniedziałek ruszyły pierwsze lekcje. – Powiem szczerze, że widziałem wczoraj pierwsze cztery lekcje i jestem zbudowany tym, co zobaczyłem. Wspaniali nauczyciele, świetnie przygotowani profesjonaliści – ocenił w TVP INFO zachodniopomorski wicekurator oświaty Jerzy Sołtysiak.

„Szkoła z TVP” w telewizji publicznej. TVP i MEN uruchamiają projekt

Pierwsze lekcje z TVP ruszają już od 30 marca! Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej....

zobacz więcej

Jak dodał, zajęcia są przede wszystkim adresowane do tych uczniów, którzy mają utrudniony dostęp do internetu „i tutaj pomysł jest wspaniały”.

– Jestem głęboko przekonany, że to, co uczniowie zobaczyli, to nie był czas stracony i wierzę, że duża część uczniów skorzystała z tego, co widzieli – ocenił.

Sołtysiak podkreślił, że misja Telewizji Polskiej jest ogromnie ważna.

– My oczywiście namawiamy i przekonujemy zarówno nauczycieli jak i rodziców, aby korzystali z zintegrowanej platformy edukacyjnej, ze stron internetowych centralnej komisji edukacyjnej, okręgowej komisji edukacyjnej, ale również zachęcamy do tego, aby korzystali z tych programów, które emituje telewizja publiczna.

– Telewizja publiczna ma ogromne zasoby. To nie tylko teraźniejsze, ale także z przeszłości – historia, przyroda, geografia – ale także to, co widzimy tutaj. Być może jest to ciekawy początek tego, co już kiedyś istniało, bo telewizja ma już dorobek prezentowania różnego rodzaju programów edukacyjnych – podsumował wicekurator.

Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL.

źródło:
Zobacz więcej