RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Pożar w Chinach. Nie żyje 18 strażaków

W wyniku pożaru lasu w mieście Xichang w południowo-środkowych Chinach zginęło 19 osób, w tym 18 strażaków. Kilka osób trafiło do szpitala. Ewakuowano ponad tysiąc osób.

Tragiczny pożar w Wałczu. Dwie osoby nie żyją

Dwie osoby zginęły w pożarze budynku dwurodzinnego w Wałczu (woj. zachodniopomorskie). Ogień wybuchł przed godz. 5:30.

zobacz więcej

Do wybuchu ognia doszło na terenie wiejskim Daying Farm, prefektury autonomicznej Liangshan. Silny wiatr rozprzestrzenił płomienie aż na teren górzysty miasta w prowincji Syczuan, położonej na zachód od Wuhan, epicentrum epidemii koronawirusa na świecie. Do zdarzenia zostały rozdysponowane służby gaśnicze.

21 strażaków z powiatu Ningnan wysłanych na operację uznano za zaginionych. Podjęto działania poszukiwawcze. Odnaleziono trzech funkcjonariuszy, których odesłano do szpitala. Byli w stanie stabilnym.

Później znaleziono 19 ciał, w tym 18 strażaków i lokalnego przewodnika, który towarzyszył im na trasie. Jak podaje portal „Soutch China Morning Post”, powodem śmierci miał być ogień, który ich otoczył.

Pracownicy ekip awaryjnych i wolontariusze jeszcze we wtorek walczyli z pożarem. Do akcji gaśniczej rozdysponowano m.in. ponad 2 tys. funkcjonariuszy, cztery śmigłowce. Ewakuowano 1,2 tys. mieszkańców.

źródło:
Zobacz więcej