RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Pallotyńska akcja modlitewna „Wasze imiona zapisane są w niebie”

Inicjatywa się modlitwa za konkretne osoby ze służby medycznej (fot. Shutterstock/Nattapat.J)

Pallotyni chcą wspierać duchowo medyków w czasie epidemii koronawirusa. Specjalnie dla nich zainicjowali akcję „Wasze imiona zapisane są w niebie” i zapraszają do udziału w niej wiernych. Inicjatywa polega na modlitwie za konkretne osoby ze środowiska medycznego.

Rzecznik ZUS: Wystarczy wyjaśnienie w krótkich, żołnierskich słowach

Te wnioski są bardzo proste. Wystarczą: imię, nazwisko, pesel, nip czy regon i w krótkich, żołnierskich słowach należy wyjaśnić, w jaki sposób...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Sytuacja, w jakiej się znajdujemy, niejako zachęca nas do nieustannej modlitwy za tych, którzy swoje życie, powołanie, pracę poświęcają dla drugiej osoby. Są wśród nas osoby, które całymi dniami a niekiedy już tygodniami, non stop opiekują się chorymi zarażonymi w wyniku korona wirusa” – czytamy na stronie akcji modlitewnej.

Inicjatywa się modlitwa za konkretne osoby ze służby medycznej, które potrzebują szczególnego duchowego wsparcia i oznak wdzięczności.

– Oni są na pierwszej linii frontu chorobowego, codziennie walcząc o nasze życie i zdrowie. W czasie pandemii wyraźnie ukazuje się wymiar służebny ich zawodu. Dlatego potrzebują od nas szczególnego duchowego wsparcia i oznak wdzięczności – wyjaśnia ks. dr Grzegorz Kurp SAC, rzecznik prasowy prowincji. Jak dodaje, taka nieustanna modlitwa to forma pomocy, której może udzielić tak naprawdę każdy, obojętnie, gdzie się znajduje.

Nazwiska osób, które chce się objąć wsparciem, można zamieścić na specjalnie przygotowanej mapie Polski – należy podać imię, miejscowość i zawód. Można to zrobić za pośrednictwem strony pallotti.fm.

Szumowski: Jestem przekonany, że wzrost liczby zakażeń będzie gwałtowny

– Jestem przekonany, że na koniec tygodnia będzie kilka tysięcy pacjentów z potwierdzonym wynikiem koronawirusa – powiedział minister zdrowia...

zobacz więcej

Na stornach inicjatywy modlitewnej można znaleźć również dostępne są propozycje modlitw. Wśród nich m.in.: modlitwa w intencji lekarzymodlitwa do św. Łukasza Patrona Służby Zdrowia czy modlitwa o zaprzestanie rozpowszechniania się pandemii korona wirusa.

– Zgłoszenia mogą wysyłać chorzy lub ich rodziny, a także przyjaciele, znajomi tych osób i każdy, kto chce pomodlić się za konkretnego człowieka zaangażowanego w walce o drugiego. Wiemy, że dobro jest często niewidoczne i że tylko Pan Bóg zna naszą modlitwę. Ale potrzebujemy też widzialnych znaków, które nas do modlitwy inspirują i pokazują anonimowe dobro i poświęcenie służby dla zdrowia i życia – zachęca ks. Kurp.

Akcja ma objąć wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób opiekują się chorymi zarażonymi koronawirusem – lekarzy i lekarki, pielęgniarki i pielęgniarzy, salowych, farmaceutów i farmaceutki, laborantów i laborantki, ratowników medycznych, kierowców pogotowia, kapelanów szpitalnych, wolontariuszy medycznych i inne osoby, które potrzebują modlitewnego wsparcia.

– Będziemy mogli stworzyć wirtualną wstęgę modlitwy. Jesteśmy przekonani, że niebawem wirtualna mapa Polski pokryje się punktami, z których każdy będzie oznaczał małą oazę troski, opieki i miłości wobec chorych i słabych osób – czytamy na stronie inicjatywy.

źródło:
Zobacz więcej