RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Łódzka KAS przekaże 8 tys. litrów alkoholu do szpitali

Spirytus będzie wykorzystywany do produkcji środków odkażających w walce z koronawirusem (fot. KAS)

Ponad 8 tys. litrów alkoholu z nielegalnej produkcji przekaże szpitalom w regionie Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa. Spirytus będzie wykorzystywany do produkcji środków odkażających w walce z koronawirusem.

Senat zgłosił dziesiątki poprawek do pakietu „tarczy antykryzysowej”

Senat zaproponował kilkadziesiąt poprawek do specustawy o wsparciu firm w związku z epidemią koronawirusa. Teraz ustawą ponownie zajmie się Sejm....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak przekazała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Łodzi Agnieszka Pawlak, pierwszą partię zarekwirowanego przez łódzki oddział KAS alkoholu przekazano już do placówek medycznych w Łodzi i województwie.

„Jako pierwszy wsparcie uzyskał szpital MSWiA w Łodzi, gdzie przekazaliśmy 400 litrów spirytusu. W poniedziałek 3 tys. litrów otrzymał Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi. Kolejne placówki to Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie oraz szpital w Radomsku, gdzie we wtorek przekażemy odpowiednio 100 i 500 litrów spirytusu” – poinformowała.

Dodała, że w najbliższych dniach spirytus trafi do kolejnych placówek medycznych w regionie, które zgłosiły zapotrzebowanie. Łącznie łódzki KAS przekaże nieco ponad 8 tys. litrów spirytusu. Zostanie on wykorzystany do produkcji środków odkażających w walce z koronawirusem, w tym m.in. preparatów do dezynfekcji rąk.

Pawlak wyjaśniła, że alkohol pochodzi z nielegalnego obrotu, wobec którego zapadło orzeczenie o przepadku na rzecz Skarbu Państwa.

źródło:

Zobacz więcej