RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Minister rolnictwa: wybierajmy polską żywność

Minister rolnictwa apeluje, aby w obecnej trudnej sytuacji kupować polskie produkty(fot. Shutterstock/Curioso)

Nasza żywność jest jedną z najlepszych na świecie; sięganie po nasze produkty to nie tylko kwestia tego, że chcemy dobrze i zdrowo się odżywiać, to jest podstawowe działanie wspierania naszej gospodarki – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Senat zgłosił dziesiątki poprawek do pakietu „tarczy antykryzysowej”

Senat zaproponował kilkadziesiąt poprawek do specustawy o wsparciu firm w związku z epidemią koronawirusa. Teraz ustawą ponownie zajmie się Sejm....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Minister rolnictwa w wywiadzie dla wtorkowego „Naszego Dziennika” apeluje, aby w obecnej trudnej sytuacji kupować polskie produkty.

„Nasza żywność jest jedną z najlepszych na świecie. Zaspokaja najbardziej wybredne rynki. Co więcej, jest ona oferowana w przystępnej cenie. I sięganie po nasze produkty to już nie tylko kwestia tego, że chcemy dobrze i zdrowo się odżywiać; to jest podstawowe działanie wspierania naszej gospodarki. Dzięki temu ratujemy polskie przedsiębiorstwa, miliony miejsc pracy oraz polskie gospodarstwa rolne” – podkreśla Ardanowski.

Tłumaczy przy tym, że żywności w Polsce nie zabraknie; kluczowe jest jednak, aby rolnicy i rodzimi producenci mieli ją komu sprzedać.

„Włochy, Niemcy, Francja przestały raportować o liczbie testów na koronawirusa”

Jeżeli patrzymy na wzrost zachorowań w Polsce, to ten procent spada z dnia na dzień – powiedział w TVP Info wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński....

zobacz więcej

„Żywności mamy tak dużo, że jesteśmy skazani na eksport. Niestety, ten zaczyna się załamywać. nasi główni odbiorcy: Europa Zachodnia, a także Chiny przeżywają niemałe problemy. W ciągu kilku tygodni posypią się łańcuchy dostaw. Wtedy szczególnie ważny będzie rynek wewnętrzny. Apele o to, aby w tej trudnej sytuacji kupować polskie produkty, są niezbędne, bo tylko tak uratujemy gospodarkę” – zwraca uwagę minister rolnictwa.

Jak dodaje, apel ten nie dotyczy tylko polskiej żywności, ale także innych produktów oferowanych przez naszych przedsiębiorców.

„Kryzys zajrzał w głęboko oczy nam wszystkim. Producentom ubrań, wyrobów papierniczych, nawet wydawcom prasy. Mobilizujmy się i wspierajmy polską gospodarkę” – apeluje Ardanowski.

źródło:

Zobacz więcej