RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Rząd wprowadzi nowe obostrzenia. Błaszczak: Takie, jak na Zachodzie

Najnowsze

Popularne

Chcemy wprowadzić takie reguły, jak na zachodzie Europy. Ale my w przeciwieństwie do innych państw uprzedzamy pewne zdarzenia – powiedział w TVP Info minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, pytany o nowe obostrzenia, które dziś w związku z epidemią ma wprowadzić rząd.

„Będziemy się uczyć, jak nie popełnić bolesnych błędów z Włoch”

– To misja humanitarna połączona z intensywnym zbieraniem kluczowych informacji, jak mamy być przygotowani. Na co zwrócić uwagę, aby nie powtórzyć...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Premier Mateusz Morawiecki ma we wtorek poinformować o dodatkowych regulacjach i obostrzeniach w walce z koronawirusem. W poniedziałek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk nie wykluczył wprowadzenia dalszych ograniczeń związanych z epidemią. Zapowiedział też ostrzejsze egzekwowanie obowiązujących przepisów.

O nowe rozwiązania rządu był pytany w TVP Info minister obrony. Mariusz Błaszczak zaznaczał, że „zależy nam na tym, by uprzedzać wydarzenia, z jakimi mieli do czynienia nasi sąsiedzi”. – My jesteśmy władzą odpowiedzialną, reagujemy błyskawicznie. Te reakcje są związane z ograniczaniem epidemii, są skuteczne – wyjaśniał.

– Po doświadczeniach ostatniego weekendu widzimy, że wiele osób w dużych miastach nie przestrzegała zasad ostrożności. To bardzo ryzykowne dla tych ludzi jak i dla ich najbliższych. Chcemy wprowadzić takie reguły, jakie na Zachodzie, ale my uprzedzamy zdarzenia, nie tak jak nasi sąsiedzi – mówił.

Minister Błaszczak był także pytany o ocenę działań kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która poinformowała, że zawiesza kampanię.

– To wygląda na koniec kampanii, na koniec szans – tak widzi to Kidawa-Błońska. Inni kandydaci zbliżają się w sondażach do poparcia, które ona osiągała. To próba wycofania się z wyborów, która jest jasna do rozszyfrowania, że ona i jej partia nie ma pomysłu na Polskę – ocenił.

Odniósł się także do działań opozycji ws. propozycji rządowej tarczy antykryzysowej.

– Najpierw mówili, żeby przyspieszyć działania związane z przyjęciem ustaw tarczy antykryzysowej, a potem robili wszystko, by to opóźnić. To świadczy o tym, że opozycja jest na etapie totalności – wszystko, co prezentuje rząd, się nie podoba; to świadczy o braku dojrzałości, o niechęci wobec koniecznych działań, które mają charakter antykryzysowy – wskazał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej