RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Polscy lekarze polecieli do Lombardii. Włosi dziękują za gest solidarności

Włochy zmagają się z epidemią koronawirusa (fot. Facebook/Polish Embassy Tel-Aviv)

Do Brescii w Lombardii, dotkniętej przez epidemię koronawirusa, gesty solidarności napłynęły z dwóch krajów, które miały zawsze bardzo trudną historię: z Albanii i Polski – pisze agencja Ansa o przyjeździe ekip medycznych z Tirany i Warszawy.

Koronawirus we Włoszech: w ciągu doby zmarło 812 osób

We Włoszech w ciągu minionej doby zmarło 812 osób zakażonych koronawirusem. Tym samym zanotowano wzrost łącznej liczby zgonów do 11 591.

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W poniedziałek na północ Włoch samolotem wojskowym przybyło 15 polskich lekarzy i ratowników. W niedzielę rząd Albanii wysłał 30 lekarzy i pielęgniarzy.

Przez 10 dni polski zespół będzie pomagać włoskim lekarzom w szpitalu polowym w Brescii. W mieście brakuje personelu medycznego, bo wielu lekarzy, pielęgniarzy i pielęgniarek jest zakażonych koronawirusem.

Konsul generalna RP w Mediolanie Adrianna Siennicka, która powitała Polaków na lotnisku we Włoszech, podkreśliła, że w zespole tym są specjaliści w dziedzinie intensywnej terapii, a ta – jak dodała – jest teraz priorytetem w Brescii.

Włoskie media zamieściły nagranie z przylotu Polaków i scenę powitania łokciami, które stało się wszędzie tradycyjnym gestem w czasach epidemii.

źródło:

Zobacz więcej