RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Papieski wikariusz z koronawirusem

W Watykanie przeprowadzono 170 testów na obecność koronawirusa (fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI)

Papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej kardynał Angelo De Donatis jest zakażony koronawirusem, trafił do szpitala – poinformowała diecezja Wiecznego Miasta. Sześć przypadków wirusa stwierdzono wcześniej w Watykanie.

Koronawirus we Włoszech: w ciągu doby zmarło 812 osób

We Włoszech w ciągu minionej doby zmarło 812 osób zakażonych koronawirusem. Tym samym zanotowano wzrost łącznej liczby zgonów do 11 591.

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W wydanym komunikacie ogłoszono, że 66-letni kardynał, u którego wystąpiły objawy zakażenia, poddał się badaniu na obecność koronawirusa. Wynik był pozytywny.

Kardynał De Donatis przebywa obecnie w rzymskiej klinice Gemelli. Jak podał wikariat, hierarcha ma gorączkę, ale jego stan ogólny jest dobry. Jego współpracownicy są w izolacji.

Wirus jest także w Watykanie. Stwierdzono go u sześciu osób, m.in. u dostojnika z Sekretariatu Stanu, mieszkającego w Domu Św. Marty, a więc tam, gdzie papież. Jak zapewniło biuro prasowe Stolicy Apostolskiej, zakażenie nie dotyczy papieża ani jego najbliższych współpracowników.

Łącznie w Watykanie przeprowadzono 170 testów na obecność wirusa.

We Włoszech w ciągu minionej doby zmarło 812 osób zakażonych koronawirusem. Tym samym zanotowano wzrost łącznej liczby zgonów do 11 591. Zakażonych jest ponad 75 tys. osób.

źródło:

Zobacz więcej