RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nowy Jork walczy z koronawirusem. W Central Parku powstał szpital polowy

W szpitalu polowym ma działać głównie oddział intensywnej terapii (fot. PAP/EPA/Bryan R. Smith)
W szpitalu polowym ma działać głównie oddział intensywnej terapii (fot. PAP/EPA/Bryan R. Smith)

Najnowsze

Popularne

Central Park w Nowym Jorku stał się polem walki z koronawirusem. Wzniesiono tam w niedzielę szpital polowy, składający się z namiotów medycznych. Burmistrz miasta Bill de Blassio powiedział, że spodziewa się tam na wtorek 68 dostępnych już łóżek. W stanie Nowy Jork potwierdzono największą liczbę przypadków w całych Stanach Zjednoczonych.

Pracownicy metra walczą z koronawirusem i dezynfekują wagony

Pracownicy metra w Caracas na północy Wenezueli czyścili i dezynfekowali stacje i wagony pojazdów w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W szpitalu polowym ma działać głównie oddział intensywnej terapii. Będą tam rozdysponowani dodatkowi lekarze, pielęgniarki, technicy laboratoryjni i inni pracownicy obsługi technicznej. Decyzja o otwarciu takiego punktu medycznego wiąże się ze wzrastającą liczbą nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Stan Nowy Jork stał się epicentrum epidemii koronawirusa w USA. Jak podaje portal „NBC New York”, odnotowano tam 59,5 tys. przypadków i ponad tysiąc zgonów. W USA zarejestrowano ponad 142,7 tys. przypadków zakażeń koronawirusem, a prawie 2,5 tys. osób zmarło z powodu COVID-19.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej