RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koronawirus. Muzeum Niepodległości wprowadza wirtualne zwiedzanie i lekcje online

Zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku (Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0)

Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprasza na bezpłatne lekcje historii online. Dzięki wykorzystaniu platform ZOOM i Skype, uczniowie będą mogli wziąć udział w wirtualnym zwiedzaniu Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej oraz w lekcjach prowadzonych przez muzealnego edukatora.

Koronawirus. Metallica udostępnia koncerty online

Począwszy od tego tygodnia amerykański zespół heavymetalowy i thrashmetalowy co poniedziałek będzie udostępniać za darmo całe swoje koncerty...

zobacz więcej

Od 31 marca, za pomocą wybranej platformy, z uczniami połączy się edukator z Muzeum Niepodległości Michał Rybak, który poprowadzi zajęcia dla różnych grup wiekowych. W ofercie zajęć pojawią się tematy takie jak:

Moda na patriotyzm. Czy bycie patriotą to wyłącznie męskie zajęcie – próba ukazania różnych postaci zaangażowanych w działalność patriotyczną, ze szczególnym podkreśleniem aktywności kobiet uczestniczących  w ważnych wydarzeniach z historii Polski. 

Józef Piłsudski, rewolucjonista, brygadier i marszałek – zaprezentowanie uczniom postaci Józefa Piłsudskiego oraz  jego wkładu w tworzenie niepodległego państwa polskiego. Uczeń pozna okoliczności odzyskania niepodległości i trudności pierwszych lat wolności. 

Zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku o godzinie 10.00. Będą trwały około 40 minut, a edukator wzbogaci je o ciekawe prezentacje i quizy. Zapisy są przyjmowane pod adresem mailowym: m.rybak@muzeumniepodleglosci.art.pl.

Dla tych, którym ciągłe siedzenie w domu zaczyna już doskwierać, przygotowano możliwość wirtualnego odwiedzenia Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, w którym online będzie towarzyszył gościom doświadczony przewodnik. Zapisy na zajęcia są przyjmowane pod adresem mailowym: xpawilon@muzeumniepodleglosci.art.pl.

źródło:
Zobacz więcej