RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Epidemia koronawirusa atakuje sztukę. Obraz van Gogha zniknął z zamkniętego muzeum

Obraz został wypożyczony z muzeum w Groningen na wystawę czasową w galerii w Amsterdamie (fot. PAP/EPA/HANDOUT/Marten de Leeuw)

Obraz Vincenta van Gogha „Ogród przy plebanii w Nuenen wiosną” został skradziony z amsterdamskiego muzeum Singer Laren – poinformował w poniedziałek dyrektor muzeum. Obrabowana placówka była zamknięta w związku z epidemią koronawirusa.

Koronawirus zabija kino. Bond i kolejne superprodukcje zagrożone

Koronawirus zaczyna mieć gigantyczny wpływ na kino. Premiery kolejnych superprodukcji, jak „Czarna Wdowa”, „Mulan” czy „Szybcy i wściekli 9” w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Wczoraj wieczorem (w niedzielę) miało miejsce włamanie i obraz van Gogha został skradziony” – cytuje słowa dyrektora muzeum Everta van Osa agencja AFP. Van Os dodał, że ta sytuacja wzbudziła w nim „złość, szok i smutek”.

Obraz został wypożyczony z muzeum w Groningen na wystawę czasową w galerii w Amsterdamie. Jak podaje agencja AP, wartość dzieła sztuki nie jest na razie znana, a sprawę kradzieży bada policja.

Tak jak większość placówek kultury w Holandii i w całej Europie, specjalizujące się w sztuce modernistycznej amsterdamskie muzeum pozostaje zamknięte w związku z epidemią koronawirusa.

źródło:
Zobacz więcej