RAPORT

Pogarda

Triduum Paschalne i Wielkanoc: transmisje nabożeństw w TVP

W Wielki Piątek, 10 kwietnia, TVP1 o godz. 20.50 przeprowadzi transmisję Drogi Krzyżowej z udziałem papieża Franciszka (fot. arch.PAP/Piotr Nowak)
W Wielki Piątek, 10 kwietnia, TVP1 o godz. 20.50 przeprowadzi transmisję Drogi Krzyżowej z udziałem papieża Franciszka (fot. arch.PAP/Piotr Nowak)

Najnowsze

Popularne

Telewizja Polska przeprowadzi transmisje liturgii Triduum Paschalnego z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Nabożeństwa w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę (9, 10 i 11 kwietnia) będą rozpoczynały się o godz. 18.00. Msze święte będą transmitowane także w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny.

Msze święte online. Lista transmisji z całej Polski

Na stronie Konferencji Episkopatu Polski została opublikowana lista transmisji mszy św. z całej Polski. Coraz więcej parafii wprowadza transmisje...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Oprócz transmisji liturgii Triduum Paschalnego (czyli mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek i Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę), w Wielki Piątek 10 kwietnia TVP1 o godz. 20.50 przeprowadzi transmisję Drogi Krzyżowej z udziałem papieża Franciszka.

W Wielką Sobotę 11 kwietnia, również na antenie TVP1, o godz. 20:25 nadane zostanie Orędzie Wielkanocne abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

W Niedzielę Wielkanocną pierwszy program Telewizji Polskiej przeprowadzi transmisje dwóch mszy świętych: o godz. 7.00 z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, a o godz. 11.00 z Watykanu wraz z papieskim błogosławieństwem Urbi et Orbi.

W Poniedziałek Wielkanocny 13 kwietnia o godz. 7.00 w TVP1 również będzie transmitowana msza św. z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a o godz. 12.00 na tej samej antenie – modlitwa Regina Coeli z Watykanu.

Redakcja Programów Katolickich TVP rekomenduje także inne pozycje. W Wielką Sobotę w TVP1 o godz. 9.00 pokazane zostaną świąteczne wydania Studia Raban i Rodzinnego Ekspresu – kolejno o 9.00 i 9.30 – oraz dwa filmy fabularne: o godz. 10.00 „Bernadetta. Cud w Lourdes” a o 21.30 – „Niebo istnieje naprawdę”.

Ponadto w Niedzielę Wielkanocną o 8.35 TVP1 nada „Ziarno”, zatytułowany „Z miłości za nas wszystkich!” a o 9.05 koncert „Wielkanocna radość śpiewania z Arką Noego”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej