RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Czy pracownika można zwolnić „zdalnie”? „Antykryzys Poradnik” odpowiada

Najnowsze

Popularne

– Przepisy Kodeksu cywilnego, stosowane odpowiednio do stosunków pracy, dopuszczają oświadczenia woli w formie elektronicznej, o ile opatrzone jest to kwalifikowanym podpisem elektronicznym – powiedział w programie „Antykryzys Poradnik” Łukasz Sieczka, radca prawny z Kancelarii KRRW - Kwaśnicki, Wróbel & Partnerzy, zapytany, czy można zwolnić pracownika „zdalnie”.

Ulgi dla mikroprzedsiębiorców. Propozycja prezydenta rozłożona na czynniki pierwsze [WIDEO]

W związku z epidemią koronawirusa, która dotyka gospodarkę i biznes, rząd przedstawił założenia „tarczy antykryzysowej”. Kryzys może dotknąć...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Przepisy Kodeksu pracy przewidują formę pisemną dla oświadczenia pracodawcy o wypowiedzeniu bądź rozwiązaniu umowy o pracę. Powinno ono być podpisane przez pracodawcę oraz doręczone pracownikowi. Z kolei przepisy Kodeksu cywilnego, stosowane odpowiednio do stosunków pracy dopuszczają oświadczenia woli w formie elektronicznej, o ile opatrzone jest to kwalifikowanym podpisem elektronicznym – mówił Sieczka.

– Zatem doręczenie oświadczenia pisemnego powinno mieć miejsce osobiście, o ile w zaistniałej sytuacji jest to w ogóle możliwe w związku z ograniczeniami. Ewentualnie można to zrobić pocztą, kurierem. Oświadczenie w formie elektronicznej może być również dostarczone. Ważne jest, by dotarło do pracownika – dodał.

W związku z epidemią koronawirusa, która dotyka gospodarkę i biznes, rząd przedstawił założenia „tarczy antykryzysowej”. Kryzys może dotknąć najbardziej małych i średnich przedsiębiorców. Redakcja programu „Antykryzys Poradnik” w TVP Info odpowiada na pytania widzów dotyczące aktualnej sytuacji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej