RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Caritas organizuje akcję „Paczka bezdotykowa”

W związku ze stanem epidemii w Polsce Caritas Diecezji Ełckiej uruchomił Centrum Kryzysowe (fot. diecezjaelk.pl)

„Paczka bezdotykowa” to dzieło wszystkich diecezjan. Zapraszam do włączenia się w szerzenie dobra osobom bezdomnym, chorym, starszym i potrzebującym pomocy – podkreśla biskup ełcki Jerzy Mazur. W związku ze stanem epidemii w Polsce Diecezja Ełcka i Caritas Diecezji Ełckiej uruchomiły Centrum Kryzysowe.

W Opocznie będzie nowy respirator. Zebrano ponad 100 tys. w ramach akcji „Zanurzeni w Miłości”

W zaledwie jeden dzień udało się zebrać pieniądze na respirator w Opocznie. Było to możliwe dzięki zbiórce pieniędzy w ramach akcji „Zanurzeni w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Do ełckiej Caritas trafiają kolejne partie żywności.

Pracownicy i wolontariusze przygotowują paczki, które rozwożone są do osób potrzebujących, zwłaszcza starszych i samotnych.

– Staramy się eliminować bezpośredni kontakt z ich odbiorcami lub ograniczać go do minimum – mówi dyr. Ełckiej Caritas, ks. Dariusz Kruczyński.

W akcję jako pierwszy zaangażował się bp Jerzy Mazur SVD, który wspiera ją duchowo i materialnie. Biskup przekazał środki finansowe na zakup 450 paczek i zapewnił o dalszym wsparciu akcji.

W dzieło to włączają się chętnie także kapłani i wierni diecezji ełckiej.

Włącz się w akcję modlitewną #AdoptujMedyka

W ramach projektu modlitewnego „Pogłębiarka” jezuici z całej Polski zachęcają do udziału w akcji #AdoptujMedyka. Do akcji modlitewnej może włączyć...

zobacz więcej

– W czasie kiedy panuje epidemia winniśmy ludziom nieść pomoc. Dlatego taka moja decyzja. Zachęcam do włączenia się w to Boże dzieło. Warto pomagać – mówi biskup ełcki.

Do włączenia się w akcję zachęca się instytucje i firmy, a także osoby indywidualne. Akcję wsparł już Warmińsko-Mazurski Związek Pracodawców Prywatnych (222 paczki).

Wszelkie informacje na temat pomocy można uzyskać na stronach Ełckiej Caritas i na stronie Diecezji Ełckiej.

Akcja „Paczka bezdotykowa” to łatwy i szybki sposób, by wesprzeć potrzebujących bez wychodzenia z domu. Wystarczy przekazać daną kwotę, dzięki której Caritas Diecezji Ełckiej będzie mogła przygotować paczki żywnościowe. Koszt jednej paczki to 45,00 zł.

W akcji można wziąć udział przekazując dowolną kwotę na ten cel.

źródło:
Zobacz więcej