RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Hejt członka warszawskiej adwokatury. Szpakowski o „dymaniu bejsbolem” i „bolącym odbycie”

„Odbyty bolą? Kaczyński Was wydymał bejsbolem” – pisał w sobotę o 6:43 na Twitterze adw. Michał Szpakowski, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie (fot. YouTube/Twitter)

„Odbyty bolą? Kaczyński Was wydymał bejsbolem” – pisał w sobotę o 6:43 na Twitterze adw. Michał Szpakowski, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Wpis widniał przez cały dzień, a gdy jeden z internautów przypomniał, że zgodnie z Kodeksem Etyki Adwokackiej, koledzy powinni zwrócić mu uwagę, Szpakowski pytał: „Podać adres do rzecznika dyscyplinarnego?” Po 15 godzinach wyparł się swoich tweetów, twierdząc, że ktoś napisał te słowa za niego. Dziś o tej sprawie rozmawiać ma Okręgowa Rada Adwokacka.

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Porażające dane” – tak o całkowicie zmyślonych informacjach dotyczących rzekomego fałszowania danych pisze na Twitterze adwokat Michał Szpakowski. Mimo wielu uwag internautów, że nie powinien powielać fake newsów – wpis członka warszawskiej adwokatury wisiał na jego stronie. Później został skasowany.


Nawet podanie powszechnie znanych danych nie przyniosło rezultatu.

Zdziwienia takim zachowaniem członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie nie kryje podsekretarz Stanu w ministerstwie spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

To nie pierwszy taki wyskok Szpakowskiego. Adwokat w sobotę w wulgarnych słowach wypowiadał się na temat klubu parlamentarnego Lewica. Nie spodobało mu się, że posłowie głosowali wcześniej nie po myśli Platformy Obywatelskiej.

28 marca, godzina 6.43

Co ciekawe, gdy jeden z internautów zadał pytanie „Czy ktoś z adwokatów zwróci koledze adwokatowi uwagę w trybie przewidzianym w § 5 Zbioru Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu?” – Szpakowski udostępnił je i zaproponował, że sam poda adres do rzecznika dyscyplinarnego.

28 marca, godzina 21.19

Po 15 godzinach, być może z obawy przed konsekwencjami,prawnik stwierdził, że nie odpowiada za te wpisy, tylko ktoś inny. Kto? Szpakowski nie zamierza dochodzić, bo to był… „nieumyślny przypadek”.

28 marca, godzina 21.42

Czy i jakie działania w tej sprawie podejmie Okręgowa Rada Adwokacka? Pytania w tej sprawie przesłaliśmy do rzecznika ORA Michała Fertaka. Adwokat poinformował portal tvp.info, że sprawa twitterowych wpisów Szpakowskiego będzie przedmiotem rozmów na posiedzeniu ORA o godz. 14.

źródło:
Zobacz więcej