RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Polskie Radio zmienia ramówkę na kwarantannę. Dostępne perły „Teatru Polskiego Radia”

Wszystkie anteny Polskiego Radia na czas kwarantanny zmieniają ramówkę (fot. Shutterstock/radioshoot)

Wszystkie anteny Polskiego Radia na czas kwarantanny zmieniają ramówkę i z myślą o słuchaczach poszerzają swoją ofertę kulturalną. W najbliższych tygodniach przypomną m.in. perły „Teatru Polskiego Radia”. Na czas społecznej kwarantanny również dla najmłodszych słuchaczy przygotowano ciekawą ofertę.

TVP Kultura i TVP Historia zapraszają na rozważania na czas Wielkiego Postu

Wielkopostne rozważania o wierze, kulturze i sztuce. Spojrzenia z różnych perspektyw – TVP Kultura i TVP Historia zapraszają na premierowe odcinki...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W PR1 o pojawi się dodatkowe pasmo w ramach „Lektur Jedynki” z klasyką literatury lżejszej. Na początek przypomniany zostanie przebój z Archiwum Polskiego Radia – „Lesio” Joanny Chmielewskiej, w niezapomnianej interpretacji Ireny Kwiatkowskiej.

Poza tym w stałych pozycjach literackich na antenie Jedynki pojawiają się nowe lektury. Już wieczorem fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza w interpretacji Jana Englerta.

Radiowa Dwójka od dziś do 10 kwietnia przypomni „Na nieludzkiej ziemi” Józefa Czapskiego – jedno z najbardziej wstrząsających świadectw sowieckiego totalitaryzmu. Emisja nawiązuje do 80. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Radiowa Trójka zaprasza m.in. na powtórki uwielbianych przez słuchaczy cyklów „Kocham pana, Panie Sułku” i „Teatrzyk Zielone Oko”.

„#Zostańwdomu – sztuka przyjdzie do Ciebie”. Wirtualne zwiedzanie obiektów kultury

Zwiedzajmy, słuchajmy koncertów, czytajmy, oglądajmy i kontemplujmy sztukę w internecie – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwo Narodowego zachęca do...

zobacz więcej

Polskie Radio ma również ofertę dla najmłodszych. Cyfrowa antena publicznego nadawcy emituje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji: edukacyjnych, kulturalnych, rozrywkowych czy muzycznych.

Dla dorosłych przeznaczone jest pasmo publicystyczne, poradnicze, rozrywkowe i muzyczne. Można go słuchać po godz. 21.

Cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom można słuchać przez odbiorniki cyfrowe DAB+, internet oraz aplikację na smartfony. Wybrane audycje dla dzieci i rodziców można słuchać także na platformie Polskiego Radia podcasty.poskieradio.pl.

źródło:
Zobacz więcej