Nie żyje 60-latek zakażony koronawirusem. Nie to było przyczyną zgonu

Na terenie województwa dolnośląskiego odnotowano 234 przypadki zachorowania na COVID-19 (fot.PAP/Marcin Bielecki)

60-letni mężczyzna zakażony koronawirusem zmarł w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest jednoimiennym szpitalem zakaźnym. Pacjent cierpiał na wielonarządowy nowotwór.

Koronawirus w Polsce. Potwierdzono 91 nowych przypadków i kolejne zgony

„Mamy 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych” – poinformowało w niedzielę późnym...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Rzecznik Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego Michał Nowakowski poinformował, że w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu zmarł 60-pacjent zakażony koronawirusem, przewieziony tam z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc.

– Mężczyzna był w ciężkim stanie, z wielonarządowym nowotworem, który był przyczyną śmierci – powiedział Nowakowski.

60-letni pacjent trafił do szpitala zakaźnego z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, gdzie do niedzieli zakażenie koronawirusem stwierdzono u 46 osób. 35 z nich to personel medyczny, w tym torakochirurdzy, anestezjolog, pulmonolog, pielęgniarki i salowe. Zakażenie stwierdzono tam także u 11 pacjentów.

Urszula Małecka, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, poinformowała, że hospitalizowanych jest teraz 45 pacjentów z Covid-19. Cztery osoby są na OIOM-ie. Łącznie w szpitalu zakaźnym we Wrocławiu leżą 83 osoby.

Według informacji przekazanych w niedzielę przez służby wojewody dolnośląskiego na terenie województwa dolnośląskiego odnotowano 234 przypadki zachorowania na Covid-19, z czego – jak podaje Dolnośląski Urząd Wojewódzki – czterech pacjentów zmarło.

źródło:

Zobacz więcej