RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

CBA kontroluje kontrakty PKP-PLK

Kontrolę prowadzą funkcjonariusze z lubelskiej delegatury Biura (fot. Shutterstock/monticello)
Kontrolę prowadzą funkcjonariusze z lubelskiej delegatury Biura (fot. Shutterstock/monticello)

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje kontrakty PKP – Polskie Linie Kolejowe z lat 2013-18. Agentów interesuje m.in. zamówienie publiczne na modernizację linii Lublin-Dęblin.

Faktury na kilkaset milionów. Przeszukania CBA w kilkunastu miejscach kraju

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzili przeszukania w kilkunastu miejscach w Polsce. Sprawa ma związek z wystawianiem faktur VAT...

zobacz więcej

Rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec potwierdził, że CBA prowadzi w firmie kontrolę dotyczącą linii Lublin-Dęblin.

– PKP Polskie Linie Kolejowe SA zawsze współpracują w takich sytuacjach z CBA w wymaganym zakresie. Ze względu na trwające postępowanie, spółka nie komentuje działań – powiedział rzecznik.

Umowa na wykonanie modernizacji linii kolejowej nr 7 na odcinku Lublin – Dęblin z końca maja 2017 r. była warta ponad 930 mln zł. PLK zawarły ją z konsorcjum, którego liderem była włoska firma Astaldi Sp.A.

Rzecznik CBA Temistokles Brodowski powiedział, że kontrolę prowadzą funkcjonariusze z lubelskiej delegatury Biura. Nie sprecyzował, kiedy podjęta na początku grudnia 2019 r. kontrola zakończy się, ale trzymiesięczny termin jej trwania został przedłużony.

źródło:

Zobacz więcej