RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Szef Izby Lekarskiej Portugalii o epidemii koronawirusa: potrwa jeszcze kilka miesięcy

Przewodniczący portugalskiej Izby Lekarskiej w wywiadzie dla telewizji RTP wyraził przekonanie, że epidemia w tym kraju potrwa jeszcze kilka miesięcy(fot. Pedro Fiúza/NurPhoto via Getty Images)
Przewodniczący portugalskiej Izby Lekarskiej w wywiadzie dla telewizji RTP wyraził przekonanie, że epidemia w tym kraju potrwa jeszcze kilka miesięcy(fot. Pedro Fiúza/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Przewodniczący portugalskiej Izby Lekarskiej (OM) Miguel Guimaraes w wywiadzie dla telewizji RTP wyraził przekonanie, że epidemia w tym kraju potrwa jeszcze kilka miesięcy. „Jesteśmy dopiero na początku” – powiedział.

Min. Zdrowia Włoch: Ograniczenia w związku z epidemią będą przedłużone

Włoski minister zdrowia Roberto Speranza potwierdził w niedzielę wcześniejsze zapowiedzi, że obowiązujące do 3 kwietnia w kraju ograniczenia...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Szef OM wskazał, że przesunięcie w sobotę przez ministerstwo zdrowia Portugalii prognozy szczytu zakażeń koronawirusem było słuszną decyzją. Wyraził jednak wątpliwość, czy największa liczba infekcji w tym kraju rzeczywiście nastąpi pod koniec maja, jak obecnie szacuje resort.

– To kolejne takie przesunięcie, jeśli chodzi o oczekiwania ministerstwa zdrowia odnośnie do szczytu pandemii w naszym kraju. Ja uważam, że potrwa ona jeszcze kilka miesięcy – dodał.

Guimaraes powiedział, że Portugalia „jest dopiero w pierwszej fazie” epidemii, o czym świadczą – jak podkreślił – duże przyrosty liczby zgonów i zakażeń.

Z soboty na niedzielę wskutek koronawirusa zmarło w Portugalii 19 osób. Łącznie zanotowano już 119 ofiar śmiertelnych. Z kolei w ciągu ostatnich 24 godzin liczba przypadków zakażenia wzrosła z 5170 do 5962.

Szef OM wskazał na pilną potrzebę uzupełnienia sprzętu i materiałów medyczno-ochronnych w publicznej służbie zdrowia. – Te braki trzeba zaspokoić jak najszybciej z uwagi na błyskawiczne rozprzestrzenianie się koronawirusa – podkreślił.

Guimaraes przestrzegł, by nie wierzyć, że tylko osoby najstarsze są najbardziej podatne na zakażenie koronawirusem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej