RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Epidemia koronawirusa przyczyną samobójstwa ministra finansów Hesji?

Minister finansów Hesji Thomas Schäfer prawdopodobnie zginął w wyniku aktu samobójczego (fot. arch. PAP / Boris Roessler)

Minister finansów kraju związkowego Hesja Thomas Schäfer, który w sobotę popełnił samobójstwo, rzucając się na tory linii kolejowej dużej prędkości, zrobił tak w związku z epidemią koronawirusa – podaje „Newsweek”.

Minister finansów niemieckiego landu znaleziony martwy

Ciało Thomasa Schäfera, ministra finansów kraju związkowego Hesja w centrum Niemiec, znaleziono przy torach kolejowych pod Wiesbaden. Był...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak poinformowało w niedzielę „Deutsche Welle”, ciało ministra znaleziono na linii kolei dużych prędkości w mieście Hochheim między Frankfurtem a Moguncją.

Schäfer był członkiem Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej Niemiec (CDU) kanclerz Angeli Merkel. Był aktywny w polityce kraju związkowego przez ponad dwie dekady i był ministrem finansów Hesji przez prawie 10 lat.

Jak poinformował tygodnik „Newsweek” na swojej stronie, Thomas Schäfer zostawił list pożegnalny tłumaczący, że przyczyną samobójstwa jest epidemia koronawirusa.

– W ostatnich dniach Thomas bardzo się martwił, czy zdoła spełnić ogromne oczekiwania, jakie pokładali w nim obywatele. Zwłaszcza jeśli chodzi o pomoc finansową. Najwyraźniej nie widział wyjścia z tej sytuacji. Był tym głęboko rozczarowany i dlatego musiał nas opuścić. Jesteśmy tym zszokowani. Ja jestem zszokowany – stwierdził cytowany przez „Deutsche Welle” premier Hesji Volker Bouffier.

Zmarły minister finansów Hesji miał 54 lata. Zostawił żonę i dwoje dzieci.

źródło:
Zobacz więcej