RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Politolog: PO może teraz rozważać wystawienie innego kandydata na prezydenta

W niedzielę podczas konferencji przed Sejmem Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała, że całkowicie zawiesza swoją kampanię (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Myślę, że to jest przygotowanie się na taki wariant, w którym Platforma (Obywatelska – red.) będzie starała się odciąć od tych wyborów, więc to zawieszenie jest pewnym aktem protestu – powiedział portalowi tvp.info politolog dr Sergiusz Trzeciak. Odniósł się w ten sposób do deklaracji kandydatki Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, w której ogłosiła ona zawieszenie swojej kampanii wyborczej. Przypomniał, że jeśli wybory zostałyby przełożone, to PO może rozważać wystawienie innego kandydata.

Internauci komentują decyzję Kidawy-Błońskiej o zawieszeniu kampanii

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała w niedzielę, że całkowicie zawiesza swoją kampanię...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak podkreślił nasz rozmówca, w obecnym momencie prowadzenie skutecznej kampanii przez Kidawę-Błońską i kontrkandydatów Andrzeja Dudy nie jest możliwe. Dr Trzeciak zwrócił również uwagę, że jeżeli termin wyborów uległby zmianie, to wtedy „mogłoby nastąpić nowe otwarcie”.

– Myślę, że w Platformie rozważane są jednak różne perspektywy, łącznie z wystawieniem innego kandydata – ale to tylko w przypadku przełożenia wyborów. Jeżeli wybory odbyłyby się 10 maja, to wtedy nic się już nie może zmienić. Jeżeli byłby to zaś okres do jesieni, to jest to już dostatecznie długi okres, aby rozważyć różne inne scenariusze, w tym zmianę kandydata – powiedział politolog.

W niedzielę podczas konferencji przed Sejmem Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała, że całkowicie zawiesza swoją kampanię wyborczą. Wcześniej wzywała do bojkotu planowanych na 10 maja wyborów prezydenckich, ponieważ jej zdaniem zorganizowanie ich w tej sytuacji „byłoby działaniem wręcz zbrodniczym”.

źródło:
Zobacz więcej