RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koronawirus groźny dla młodych. GIS apeluje: Nie lekceważcie zagrożenia

Blisko jedna czwarta zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia – ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny. Apeluje, by nie lekceważyć zagrożenia i nie narażać zdrowia i życia.

W jaki sposób pozbyć się zużytej maseczki i rękawiczki? GIS przypomina [WIDEO]

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował wideo dotyczące środków ostrożności i bezpieczeństwa, podczas kasłania oraz zdejmowania sprzętu ochrony...

zobacz więcej

Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę wieczorem, że liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 1862. W wyniku COVID-19 umarło już 22 pacjentów.

„Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia! Zastanów się, czy NAPRAWDĘ musisz wyjść z domu? Nie narażaj zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Nie lekceważ zagrożenia” – napisał na Twitterze Główny Inspektorat Sanitarny.

W tym tygodniu również eksperci CBOS zwrócili uwagę, że apele o przestrzeganie ograniczeń dotyczących epidemii powinny być kierowane do ludzi młodych. „Apele o przestrzeganie ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 powinny być adresowane do grup skłonnych do bagatelizowania niebezpieczeństw z nią związanych. A więc przede wszystkim do ludzi młodych (do 35. roku życia), którzy częściej niż inni lekceważyli wyjątkowość tej choroby, niespecjalnie bali się zarażenia” – podało CBOS, przytaczając badania z początku epidemii koronawirusa, gdy Polacy nie byli jeszcze w pełni przekonani o wyjątkowości choroby COVID-19.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r.

źródło:

Zobacz więcej