RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Gliński o epidemii koronawirusa. „Restrykcje będą musiały być poważniejsze”

W związku z epidemia koronawirusa należy unikać kontaktów społecznych (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

– Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić jeszcze bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy. Musimy wprowadzić obostrzenia administracyjne w miejscach pracy, w sklepach – powiedział w rozmowie z Polsat News wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Agencja Fitch utrzymała rating Polski na poziomie A–

Agencja Fitch potwierdziła w piątek długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie A– z perspektywą stabilną – podała agencja w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Wicepremier Gliński zwrócił uwagę, że wirus rozprzestrzenia się pomimo wprowadzonych dotychczas restrykcji. – Myślę, że te restrykcje będą musiały być jeszcze poważniejsze. Sytuacja jest poważna, czeka nas trudny czas, nie wiadomo kiedy on się skończy. Musimy być wszyscy odpowiedzialni – podkreślił.

Dopytywany w Polsat News, czy zostanie ograniczona liczba osób wpuszczanych do sklepów, odparł: „Najprawdopodobniej także i to”. Zwrócił uwagę, że „ludzie ustawiają się w kolejkach w odpowiedni sposób, ale nie wszędzie”.

Na pytanie, czy obostrzenia zostaną wprowadzone w przyszłym tygodniu, odpowiedział, że „Będą szybciej”.

Wicepremier wyraził ubolewanie tym, że w czasie weekendu w miejscach publicznych pojawiły się duże zbiorowiska ludzi. – Musimy bardzo uważać. (...) Raczej musimy spodziewać się pogłębienia problemów, bo tak wszędzie jest dookoła – ocenił.

źródło:
Zobacz więcej