RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Mosbacher: Penderecki był przyjacielem naszej Ambasady

Krzysztof Penderecki występował na całym świecie; na zdjęciu dyryguje Chińską Orkiestrą Symfoniczną w Pekinie, 2011 r. (fot. PAP/EPA/DIEGO AZUBEL)

„Krzysztof Penderecki był przyjacielem naszej Ambasady; wzmacniał więzi USA-Polska poprzez muzykę” – napisała na Twitterze ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher, wspominając zmarłego kompozytora.

Nie żyje Krzysztof Penderecki

W niedzielę nad ranem w Krakowie zmarł wybitny kompozytor Krzysztof Penderecki - poinformowało Radio Kraków, powołując się na rodzinę zmarłego....

zobacz więcej

Krzysztof Penderecki – wybitny twórca, jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie polskich kompozytorów, zmarł w niedzielę w wieku 86 lat po długiej i ciężkiej chorobie.

„Ze smutkiem przyjęłam wiadomość o śmierci Krzysztofa Pendereckiego, wybitnego polskiego kompozytora i przyjaciela naszej Ambasady, który wzmacniał więzi U.S.-PL poprzez muzykę” – napisała w niedzielę ambasador.

Mosbacher zachęciła także do słuchania jego utworów. „Posłuchajmy dziś utworów kompozytora, alby oddać hołd Jego Pamięci” – zaapelowała.

źródło:

Zobacz więcej