RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Była działaczka PO do Kierwińskiego: Nie schodźmy do rynsztoku

Kierwiński zaprzecza powiązaniom z profilem (fot.PAP/Piotr Nowak)

Marcin, znamy się od kilku lat. Mariusza Zagozdę znasz i współpracowałeś z nim. Proszę, nie zaprzeczaj, bo nie ma to sensu. Nie schodźmy do rynsztoku z udowadnianiem prawdy - napisała była działaczka Platformy Obywatelskiej Aleksandra Wasilewska w odpowiedzi na zapewnienia posła Marcina Kierwińskiego, że Platforma „nie ma nic wspólnego z tym profilem” czyli SokiemzBuraka.

„Mistrzowie hejtu i obłudy w formie”. „Sok z buraka” znów atakuje prezydenta

Hejterski profil „Sok z buraka” znów zaatakował prezydenta, pytając na Twitterze „czy to prawda, że Andrzej Duda miał intymne relacje ze swoimi...

zobacz więcej

W piątek w sieci pojawiły się zrzuty ekranów, na których znalazły się osoby, które redagowały bądź redagują profil SokzBuraka, prezentujący fakenewsowe i nienawistne treści na Facebooku.

Wśród nich są m.in. senator PO Marcin Bosacki, kandydat do Sejmu z list KO Jarosław Marciniak (KOD) i sympatyzujący z PO dziennikarze: Przemysław Szubartowicz (pracownik TVP i Polskiego Radia za rządów PO-PSL), była dyrektor „Trójki” Magdalena Jethon, pisząca w „GW” Katarzyna Mortoń czy prowadząca kanały PO w mediach społecznościowych współpracowniczka Sławomira Neumanna Beata Kurek.

Przypomnijmy, że o powiązaniach PO z SokiemzBuraka mówiło się już od dawna. „Sieci” pisały, że twórcą profilu jest Mariusz Kozak-Zagozda, sowicie wynagradzany przez Platformę Obywatelską w ramach pracy klubu parlamentarnego, kolejnych kampanii wyborczych oraz przez związany z PO warszawski ratusz Rafała Trzaskowskiego i spółki miejskie.

O powiązania PO z profilem był pytany w TVP Info poseł Marcin Kierwiński. - PO nie ma nic wspólnego z tym profilem, to zamyka temat - oznajmił i ocenił, że prezentowane tam treści są „rzeczywiście mocną satyrą”.

Na takie słowa posła PO zareagowała na Twitterze była działaczka tej partii. „Marcin, znamy się od kilku lat. Mariusza Zagozdę znasz i współpracowałeś z nim. Mariusz pracował w Klubie Parlamentarnym. Borys Budka zwolnił go z Klubu. I proszę, nie zaprzeczaj, bo nie ma to sensu. Nie schodźmy do rynsztoku z udowadnianiem prawdy” - napisała.

źródło:
Zobacz więcej