RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Minister finansów niemieckiego landu znaleziony martwy

Thomas Schäfer należał do chadeckiej partii CDU, był zaangażowany w politykę od blisko dwóch dekad (fot. PAP/EPA/SABRINA FEIGE HANDOUT)

Ciało Thomasa Schäfera, ministra finansów kraju związkowego Hesja w centrum Niemiec, znaleziono przy torach kolejowych pod Wiesbaden. Był politykiem chadeckiej partii CDU, a jego polityczna kariera trwała od 20 lat. Mówiło się o nim, że może w przyszłości objąć stanowisko premiera Hesji. Schäfer zostawił żonę i dwójkę dzieci.

Nie żyje Krzysztof Penderecki

W niedzielę nad ranem w Krakowie zmarł wybitny kompozytor Krzysztof Penderecki - poinformowało Radio Kraków, powołując się na rodzinę zmarłego....

zobacz więcej

Pierwsze informacje o odnalezieniu ciała zgłosili służbom ratowniczym świadkowie, jednak potwierdzenie tożsamości było utrudnione ze względu na rozległe obrażenia 54-letniego polityka. Identyfikację zwłok potwierdzili śledczy.

Policja nie ujawniła dalszych szczegółów sprawy, ale istnieje przypuszczenie, że śmierć mogła być samobójstwem – podaje niemieckie „Deutsche Welle”.

Resortem finansów Hesji kierował od 2010 roku. To kraj związkowy w centralnych Niemczech ze stolicą we Fraknfurcie – uznawanym także za finansowe centrum RFN.

– Wszyscy jesteśmy zszokowani i trudno nam uwierzyć, że Schäfer zmarł tak nagle i nieoczekiwanie – powiedział cytowany przez Deutsche Welle” Volker Bouffier, premier Hesji. Podkreślił, że władze Niemiec przyjęły wiadomość o śmierci Schäfera ze „smutkiem i niedowierzaniem”.

Zmarły 54-letni minister finansów Hesji miał 54 lata. Zostawił żonę i dwoje dzieci.

źródło:
Zobacz więcej