RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Gliński o śmierci Pendereckiego: Polska kultura poniosła dziś wielką i niepowetowaną stratę

Krzysztof Penderecki (fot. PAP/EPA/DIEGO AZUBEL)

Polska kultura poniosła dziś wielką i niepowetowaną stratę - napisał w niedzielę na Twitterze wicepremier, minister kultury Piotr Gliński na wieść o śmierci Krzysztofa Pendereckiego. Podkreślił, że kompozytor „czerpiąc z bogatego dziedzictwa polskiej kultury nadawał jej wymiar uniwersalny”.

Nie żyje Krzysztof Penderecki

W niedzielę nad ranem w Krakowie zmarł wybitny kompozytor Krzysztof Penderecki - poinformowało Radio Kraków, powołując się na rodzinę zmarłego....

zobacz więcej

W niedzielę po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 86 lat zmarł Krzysztof Penderecki – wybitny twórca, jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie polskich kompozytorów.

„Polska kultura poniosła dziś wielką i niepowetowaną stratę. Po długiej chorobie odszedł Maestro Krzysztof Penderecki – najwybitniejszy polski kompozytor współczesny, którego muzyki słuchano od Japonii po Stany Zjednoczone” – napisał minister kultur.

Gliński podkreślił, że Penderecki „czerpiąc z bogatego dziedzictwa polskiej kultury nadawał jej wymiar uniwersalny”. „Ciepły i dobry człowiek. Jego Bliskim składam serdeczne kondolencje” – dodał szef resortu kultury.

źródło:

Zobacz więcej